Како да се поврзе Twitch Prime со GTA

Купете следбеници! Како да го поврзете Twitch Prime со GTA. Ако сте играч на GTA Online и исто така имате Twitch Prime, лесно можете да добиете бројни награди. Ако продолжите да го читате овој водич, ќе научите како да го поврзете Twitch Prime со GTA за да добиете попусти и други артикли. Ако ви треба помош, можете да прочитате и Како да добиете Twitch Prime? … читај повеќе

Како да креирате анкета на Twitch

Купете следбеници! Како да креирате анкета на Twitch. Еден начин да комуницирате со корисниците додека се емитувате во живо и да го добиете мислењето на другите е преку анкета, тоа може да се изврши со помош на командата разговор / анкета. Во оваа статија објаснуваме сè за тоа како да креирате анкета во… читај повеќе

Како да добиете лајкови брзо на Фејсбук?

Купете следбеници! Да се ​​биде популарна личност на социјалните мрежи е нешто што е важно за многумина, бидејќи како луѓе, откако сме родени постои неизбежна потреба за прифаќање од општеството во кое живееме. Потребно е да се направи прилично сложена студија за да се разбере оваа точка, но денес нема да зборуваме… читај повеќе

Како да спречам луѓето да знаат дека сум поврзан на Фејсбук?

Купете следбеници! Постојат многу начини за користење на социјалните мрежи. Тие понекогаш одземаат многу време и може да бидат малку поразителни. Уште поважно, кога им дозволуваат на другите да видат се што другите додале на нивниот профил без никаков проблем. Сепак, постојат неколку начини да избегнете да бидете заситени со социјалните мрежи, на пример,… читај повеќе

Како да ја сменам мојата е-пошта на Фејсбук?

Купете следбеници! Адресата за е-пошта што е поврзана со Facebook има влијание врз многу активности на социјалната мрежа, на пример, ви овозможува да добивате известувања преку споменатата е-пошта. За среќа, Facebook ви дозволува да ја промените оваа адреса во секое време, за да можете да го правите ова бесконечно… читај повеќе

Како да блокирате некого на Фејсбук?

Купете следбеници! Фејсбук има различни опции кои можат да се приспособат за искуството во рамките на услугата да биде најдобро. Во оваа смисла, најкористените социјални платформи досега ви дозволуваат да конфигурирате многу функции за приватност за нивните корисници. Така секој корисник може да избере операција и да ја врати операцијата... читај повеќе

Како да се појавувате офлајн на Фејсбук?

Купете следбеници! Постојат многу начини за користење на социјалните медиуми, од кои сите понекогаш одземаат многу време и може да станат малку поразителни. Пред се, кога им дозволуваат на другите луѓе без проблем да гледаат се што другите додале на нивните профили. Сепак, постојат неколку начини да не бидете преоптоварени од… читај повеќе

Како да ги активирате следбениците на Фејсбук?

Купете следбеници! Фејсбук е без сомнение најпознатата интернет платформа на сите времиња, јасно е дека има бескрајни опции кои им овозможуваат на корисниците да уживаат во сите видови акции меѓу себе. Меѓу нив денеска ќе бидат истакнати познатите „следбеници“, опција која секој корисник... читај повеќе

Како да ги решите моите проблеми на Твитер?

Купете следбеници! Со Центарот за помош на Twitter, корисникот може да ги реши проблемите поврзани со неговата корисничка сметка: најавување, суспендирана сметка, хакиран профил и да ја подобри безбедноста на својата сметка на платформата. Корисникот може да ги реши проблемите со општите прашања за користење: Известувања, фотографии и видеа, прашања поврзани со неговиот профил,… читај повеќе

Дали безбедноста на мојата сметка е нарушена на Твитер?

Купете следбеници! Корисникот на Твитер може да потврди дали безбедноста на неговата сметка е загрозена, набљудувајќи го следново: прегледувајте спонтани твитови објавени од неговата сметка, забележете непланирани директни пораки испратени од неговата сметка. Корисникот ги согледува активностите извршени со неговата сметка: Како да следите, да не следите, блокирате итн.; добивај известувања од Твитер... читај повеќе

Како да снимите пренос на Твитер?

Купете следбеници! Корисникот на Твитер има можност да снима пренос во живо со хардвер или софтвер; поради оваа причина, мора да ја следите оваа постапка: Прво, одете на конфигурацијата на вашата апликација или Хардвер. Откако ќе влезе во својата апликација, Корисникот продолжува со постапката: Изберете персонализиран сервер за пренос; изберете Твитер од… читај повеќе

Како да ја деактивирам мојата сметка на мрежата на Твитер?

Купете следбеници! За да ја деактивирате вашата сметка на Интернет, корисникот на Твитер: бара да се најави на вашата сметка на Periscope, кликнете на иконата за профил и изберете Поставки од менито што се појавува, кликнете Деактивирај сметка. Откако ќе кликнете на Деактивирај сметка, на екранот се појавува методски дијалог прозорец,… читај повеќе

Како да пријавите доверлива мултимедијална содржина?

Купете следбеници! На платформата Твитер, доколку Корисникот гледа фотографии и видеа во твитови за кои смета дека треба да се третираат како доверлива содржина, според Политиката за мултимедијална содржина на Twitter, тој има должност и право да пријави на Твитер. За да пријави фотографии и видеа во твитови, корисникот мора: Да го лоцира твитот… читај повеќе

Како да поставите игла за смс на Твитер?

Купете следбеници! Корисникот на Твитер има опција да го конфигурира ПИН-от за СМС; за таа цел, треба да ја следите оваа постапка: Прво, мора да бидете сигурни дека вашиот мобилен уред е поврзан со вашата сметка на Twitter. Следно, Корисникот се најавува на неговата сметка на Твитер на интернет и се наоѓа во Поставки за мобилни телефони; Внеси... читај повеќе

Како да ја заштитам мојата сметка на Твитер?

Купете следбеници! Откако корисникот ќе потврди дека неговата сметка на Твитер ја загрозила нејзината безбедност, се предлага да ги преземе следните мерки на претпазливост за да ја заштити својата сметка: Отфрлете ги несаканите твитови што биле објавени додека безбедноста била загрозена. Исто така, скенирајте го вашиот компјутер за вируси и малициозен софтвер, ставете безбедносни закрпи на вашиот систем… читај повеќе

Кои се скриените карактеристики на Gmail?

Купете следбеници! Понекогаш чувствуваме дека поминуваме многу часови проверувајќи ја поштата и внимаваме на сандачето, тоа се случува со други платформи, а можеби и со Gmail. Сепак, Google им олесни на корисниците да го извлечат максимумот од нивниот Gmail со алатки за елиминирање на повторливите задачи. Ќе ви покажеме кои… читај повеќе

Кои се функциите на Gmail?

Купете следбеници! Со текот на времето Gmail направи многу иновации и поради овие причини ќе ви покажеме, кои се функциите на Gmail? Приказ на разговор: Gmail ви овозможува да ги видите сите дојдовни и појдовни е-пораки, кои можете да ги проверите со повторно проверка на вашите претходни е-пошта за информации. Во случај да не можете... читај повеќе

Како да го прилагодите вашиот Gmail?

Купете следбеници! Gmail е една од најкористените услуги во светот и е бесплатна услуга која го олеснува пристапот од кој било уред. Кога ја користите вашата е-пошта, имате Како да го персонализирате вашиот Gmail? Променете ја позадината, фонтот и темата во Gmail: за да направите позадина и да ја персонализирате… читај повеќе

Како да креирате сметка на Gmail?

Купете следбеници! Gmail е една од најпопуларните платформи, лесна за поставување и користење. Во Gmail, најдоброто од сè е што регистрирањето на вашата нова сметка е бесплатно. Креирањето на Gmail сметка е поволно и корисно за ваша употреба, бидејќи ви овозможува да бидете сопственик на сопствен бизнис, ваш најдобар сојузник,... читај повеќе

Карактеристики што го прават Gmail уникатен

Купете следбеници! Иновациите во последно време што ги имаше сервисот за е-пошта на Google е да го позиционира Gmail. Е-поштата на Gmail се најупотребувани и најпопуларни во светот со значителен број од 600 милиони корисници. Во денешно време Gmail се зголемува од ден на ден, а… читај повеќе

Како можам да успеам со Pinterest?

Купете следбеници! Pinterest моментално е платформа која им дава дозвола на луѓето да го покажат најдоброто од себе и да сонуваат за идните проекти што сакаат да ги постигнат. За сето ова неопходна е демонстрација на истрајност, но пред се тимска работа која ќе функционира како средство… читај повеќе

Како да направите гласовно пребарување на YouTube?

Купете следбеници! Платформата YouTube никогаш не се заморува да иновира и да нуди нови работи на секој од своите следбеници. Овој пат ја вгради опцијата за гласовно пребарување на супер лесен и брз начин. Ако сакате да дознаете повеќе за оваа тема, не отстапувајте од следната статија. За пребарување… читај повеќе

Како можам да ја избришам или деактивирам мојата сметка Pinterest?

Купете следбеници! Повеќето луѓе може да поминат низ процес на желба да избришат сметка на Pinterest или дури и да ја деактивираат за подобри резултати кога станува збор за добивање подобри резултати. Можеби многу луѓе се прашуваат зошто би било добра идеја да се промовира деактивирањето на сметката. Можност за бришење или деактивирање на… читај повеќе

Како да пристапите до опцијата „Видеа што ми се допаѓаат“ на YouTube?

Купете следбеници! Платформата YouTube инкорпорира опција која ни овозможува да ја прегледаме комплетната листа на сите видеа кои ни се „лајкнале“. За да пристапиме до оваа листа, едноставно треба да кликнете на копчето „Видеа што ми се допаѓаат“ во главното мени. Но, ако не знаете како да пристапите до оваа опција... читај повеќе

Како да смените деловна сметка во лична на Pinterest?

Купете следбеници! Многу луѓе одлучуваат да ја променат својата сметка на Pinterest од различни причини што ја прават исклучително идеална денес. Сепак, благодарение на ваквите ситуации, можно е да им дадат одмор или нов правец на нивните можни идеи за проектите што ги имаат за денес. Иако се чини дека е… читај повеќе

Како можам да отворам деловна сметка Pinterest?

Купете следбеници! Нормално е луѓето да сакаат да имаат лична сметка на Pinterest за подобро да разберат сè што прават во рамките на платформата. Со други зборови, да ги собереш идеите за украсување или, исто така, да ги направиш нивните проекти познати поединечно како метод на вмрежување. Сепак, големите компании ... читај повеќе

Како може Pinterest да ми користи денес?

Купете следбеници! Различни комуникациски платформи ги подобрија своите интерфејси за да им го понудат најдоброто на корисниците секој ден. Сепак, Pinterest беше една од страниците што еволуираше за да обезбеди потрајно и поискрено искуство на сите луѓе кои решија да влезат во неа. Иако многумина не ги знаат сите позитивни работи… читај повеќе

Како можам да имам Pinterest без преземање?

Купете следбеници! Многу луѓе веруваат дека Pinterest е тешка платформа за користење каде што нема шанси да станете еден од најгледаните луѓе на платформата. Меѓутоа, во категоријата корисници на Интернет, може да се спроведат различни начини без да се загрози складирањето на уредите. Сепак,… читај повеќе

Најдобра апликација за добивање претплатници на YouTube

Купете следбеници! Сè повеќе луѓе ја проучуваат можноста да создадат свој канал на YouTube и да почнат да заработуваат преку оваа платформа. Ако тоа е вашиот случај, дозволете ни да ви кажеме дека ќе ви треба помош од претплатници. Затоа денес ви прикажуваме неколку алтернативи за да добиете… читај повеќе

Како да се користи режимот за инкогнито на YouTube?

Купете следбеници! Дали знаевте дека YouTube вклучува инкогнито режим меѓу своите функции? Доколку немате идеја што значи оваа алатка и за што служи, ве покануваме да ја прочитате следната статија каде ќе ви објасниме што е всушност инкогнито режимот на YouTube и како можеме да го активираме за неколку минути. Ова е … читај повеќе


Упатства за Creative Stop за игри