Автор: Julулио Серхио Маркано

Дм на Инстаграм

Инстаграм е социјална мрежа чија главна функција е да споделуваат фотографии и видеа со следбеници. Исто така ви овозможува да нанесете фотографски ефекти како што се филтри, рамки, термички сличности, ретро бои. Во ...

Што се случува ако блокирате некого на Инстаграм?

Инстаграм е една од најпознатите апликации ширум светот, која ни овозможува да објавуваме свои содржини, да се нарекуваме себеси фотографии, видеа, многу добро познати приказни. Исто така, помага ...

Што се случува кога ве блокираат на Инстаграм?

Следете и следете ги е една од најголемите атракции што ги има Инстаграм. Всушност, кога некој ќе започне да ве следи, истата апликација ви испраќа известување до ...

Кога Instagram започнува да плаќа

Во моментов, брендовите и компаниите воопшто се обложуваат дека ја зголемуваат својата потрошувачка заедница благодарение на онлајн платформите. Да се ​​биде на Инстаграм еден од најпознатите, е ...

Кога денес Инстаграм вели дека е активен

За извесно време, Инстаграм спроведе серија ажурирања, меѓу кои се издвојува прикажувањето на последната врска на една личност на платформата. Исто така, оваа нова ...

Кога Instagram ќе провери сметка

Instagram, секој ден имплементира повеќе ажурирања и напредни алатки на својата платформа. Една од најистакнатите е во врска со тоа кога Инстаграм верификува сметка. Претходно, оваа функција ...

Кога Instagram ќе ви плати

Ивееме во ера каде што дигиталните алатки, влијателите и деловните активности преку Интернет секој ден добиваат поголемо значење. Затоа, многумина се прашуваат кога на Инстаграм се ...

Кога Инстаграм предупредува дали имате слика од екранот

Зар не ти се случило тоа што понекогаш сте виделе нешто интересно што сакате да му покажете на некој друг? Една од наједноставните опции за зачувување на натписи и разговори се…

Која песна да ја слушнете на Инстаграм

Нормално, Инстаграм секогаш поставува нови ажурирања на својата платформа. На крајот на минатата година, на социјалната мрежа е додадена нова функција. Ова им овозможува на корисниците ...

Ако продолжите да ја користите оваа страница, прифаќате употреба на колачиња. повеќе информации

Поставките за колачињата на оваа веб-страница се конфигурирани да ги „овозможуваат колачињата“ и со тоа да ви го понудат најдоброто можно искуство за прелистување. Ако продолжите да ја користите оваа веб-страница без да ги промените поставките за колачиња или да кликнете на „Прифати“, ќе дадете согласност за ова.

Затвори