Овие се најдобрите индиректни совети за Instagram

Инстаграм е одлична платформа за користење сите видови фрази или навестувања Дека сакате да му кажете на некој друг. Навестувањата честопати се засноваат на мали реченици со пораки кои се однесуваат на она што мислите за некоја личност, но не директно спомнувано.

Овие типови фрази можат да бидат одлични, тие ви дозволуваат малку да испуштите од сè што ве мачи и лесно може да ве извади од памет. Многу луѓе го сакаат овој вид навестување како што се чувствуваат идентификувани, за брзо да сакаат да ги споделат овие типови фрази.

Затоа ќе ви покажеме список со сите индиректни навестувања за Инстаграм што можете да ги користите во секоја од вашите објави, видеа или приказни.

 

Совети за да испратите добра навестување на Instagram

  • Еден од клучевите за создавање на добра навестување е дека тоа е искуство низ кое поминале многу луѓе.
  • Обидувајќи се да бидете специфични без да се спаѓате во директен тотал, е нешто комплицирано за објаснување, но многу лесно.
  • Колку е поопшта индиректна, толку повеќе можности ќе имате за вашите следбеници Тие се чувствуваат идентификувани со публикацијата и ја прават многу попопуларна.
  • Поставете навестувања од секаков вид, не само фокусирајте се на навестувања за loveубов, можете да најдете навестувања на срцев удар или дури и пријателство, најважно е да бидете што е можно покреативни.
Може да ве интересира:  Кое е корисничкото име на Инстаграм

Вие исто така може да бидат заинтересирани стратегиите за да се здобијат со повеќе следбеници на Инстаграм.

Индиректен срцев удар

„Кој не покажува што чувствува, може да изгуби што сака“.

„Ако не можеш да сакаш, помини“.

„Од тебе научив грешки кои не сакам да ги повторувам.

„Простувам, но не заборавам“.

„Исто како кога ќе паднам, станувам. И, како што сакам, и јас заборавам “.

„Многу е лесно да се каже дека те сакам, тешката работа е навистина да го почувствувам тоа“.

„Никој не ги заслужува вашите солзи и кој ги заслужува, нема да ве расплаче.

„Заборавањето е тешко за некој што има срце“.

„Подобро сам отколку во лошо друштво“.

Никој што не ве сака ги заслужува вашите солзи и кој ве сака, бидете сигурни дека нема да ве расплачат “.

„Најмалку што ќе ти кажам ќе биде кога ќе ти значам најмногу.

„Може да се вратиш таму каде што си заминал, но кога ќе стигнеш таму, јас никогаш нема да бидам таму“.

„Подобро да се чувствувате сами отколку да се чувствувате во лошо друштво.

„Ги користам твоите грешки за да не ги правам со кого сакам.

„Само кога не сте околу мене, ќе започнете да ме цените“.

„Можеби ќе го изгубите она што го сакате, не покажувајќи го она што го чувствувате.

 

Индиректно за завист

„Зависта ќе ти привлече насмевка, но никогаш нема да те направи среќен“.

„Ако видите дека не светнете од сопствената светлина, не обидувајте се да ја исклучите мојата.

„Вие не сте најдобрата личност да имате мислење, бидејќи вие сте оној кој треба да молчи најмногу.

„Некој полош од некој што измислува нешто лошо? Да, лицето кое го создава и шири “.

„Она што не убива зајакнува“.

„Омразата е поблиску до loveубовта отколку што изгледа“

„Подобар непријател отколку предавник“.

„Нема полош непријател отколку што тој сака да се помине како пријател.

„Вие сте како отровна змија, подобро бегајте“

„Вашите непријатели можат да го шират вашиот неуспех, но да ви го шепотат успехот.

„Не критикувај ги моите чекори без да се ставиш во моите чевли“

„Завидливиот измислува гласини, озборувачите ги шират и идиотите им веруваат ...“

„Многумина сакаат да направите добро ... се додека не е подобро од нив.

„Тишината може да биде полна со бучава“.

„Зависта гризе, но не јаде“.

„Да мразиш е да пиеш отров и да се надеваш дека другиот умира за тоа.

Вие исто така може да бидат заинтересирани што Instagram може да направи за вашиот бизнис.

Може да ве интересира:  Како да ги видите пораките на Инстаграм на компјутер?

Совети за убов

„Liveивеј во моето срце и ќе бидеш среќен се додека живеам јас“.

„Те сакам тивко, те сакам да страдаш, те сакам“.

„Можев да те сакам и можеби ќе бев среќен, но отидов од игра во неизвесно“.

„Ми се допаѓа сè во тебе и го сакам тоа.

„Не знаете, но веќе сте за мене.

„Ако имате срце, тешко ќе го заборавите.

„Ако видите дека не ви се јавуваат, можеби тоа е затоа што не им требате вие.

„Можеш да ја откриеш својата loveубов или да ме изгубиш“.

„Јас сум со помалку ,убов, но со квалитетна "убов.

„Она што не ве убива, ќе ве направи толку посилни“.

„Ако ви е тешко да ја сакате таа личност, заборавете ја“.

Вие исто така може да ве интересира Статистика на Instagram Stories.

Општи совети за Instagram

„Фала му на Бога, не сите луѓе се исти“.

„Кој сака овошје, мора да знае дека без берба ...“

„Не го критикувај мојот пат без да го изодиш“.

„Не инсистирај, таа врата нема да ти се отвори“.

„Ако мислите дека пријателството може да се купи, вие сте сиромашни по душа.

„Мислев дека нема да паднеш пониско, ме изненади“.

„Loveубов, ми требаш во моите денови на тага, за среќа секогаш сум среќен“.

„Тие ќе речат дека не успеавте, знаејќи дека сте успеале.

„Можете да глумите нешто што не сте, но никогаш нема да бидете“.

„Без прашања сакај ме, јас ќе те сакам и без одговори".

„Не знаете, но само вие имате дозвола да ми украдете бакнеж.

„Вие сте во мојата најслушана песна, во моите loveубовни филмови, во секој романтичен роман што го читам ...Вие исто така може да бидат заинтересирани:
Купете следбеници
Писма за Instagram да се исечат и залепат
Криејтив стоп
IK4
Откријте на Интернет
Онлајн следбеници
обработете го лесно
мини прирачник
како да се направи
Форум компјутер
TypeRelax
Магазин Лава
непредвидлив
библиотека за трикови
ZoneHeroes