Како да имате лајкови во Тик Ток Дознајте сега!

Тик Ток е социјална мрежа претходно наречена Музички и како и во која било дигитална платформа, нејзината постојана и трајна интеракција помеѓу своите корисници е основен дел од нејзината работа, исто така е и основен дел од растот на сметките на своите учесници.

За да останете активни и да го развивате вашиот профил во рамките на социјалните мрежи по ваш избор, мора да имате размена и соживот и ако претпоставите агилен и енергичен став за промовирање на колективна активност на мрежата, сигурно ќе имате голема можност да ги зголемите своите следбеници.

Колку е попрофесионално вашето присуство на социјалните мрежи, можете да генерирате подобра стратегија за да стигнете до различна публика и за возврат да ги насочите заинтересираните корисници да го прегледаат вашиот канал „Тик Ток“, за да го зголемите сообраќајот на вашата сметка .

Методи за да добиете повеќе лајкови и следбеници во апликацијата Tik Tok.

Грижете се за вашиот профил

Мора да воспоставите личен профил кој е привлечен, но исто така јасен и пред сè концизен. Вашиот профил е вашата витрина, тој зборува за вас и видот на содржината што ја добивате.

Со атрактивен и впечатлив профил, можете да го привлечете интересот на луѓето кои за прв пат го посетуваат и го гледаат вашиот профил. Означете го вашиот идентитет, обидете се да потенцирате што може да ве разликува од другите, но внимавајте да не се ширите премногу.

Може да ве интересира:  Како да внесете кинески Тик Ток

Користете ги HASHTAGS

Треба да користите хаштагови (ознаки) што создаваат трендови за вашите видеа. Искористете ги максимално овие хаштагови и песните што се на врвот на рангирањето во моментот, бидејќи самиот систем го вклучува вашето видео по стапка на хаштагови.

Покрај тоа, можете да создадете видеа кои се поврзани со тековните и најпопуларните ознаки и да дадете употреба на титлите додадена на вашата сметка.

Понекогаш, некои корисници прават вирусни предизвици користејќи hashtags, тоа би било луксузна можност, која не треба да ја пропуштите да го направите вашето видео што може да ве постави пред многу луѓе.

Оригиналните видеа може да бидат разликата

Обидете се да иновирате правејќи свое видео, оригиналноста може да ве катапултира во Тик Ток. За да направите оригинално видео, потребно е да имате две работи: талент и самодоверба, ако е така, ве молиме, не двоумете се да го направите вашето видео со оригинална содржина.

Има многу корисници кои прават видеа од синхронизација на усните, тоа не е начинот, да се истакнете и да се разликувате од обичните корисници, мора да го користите вашиот талент, вашата убеденост, вашата безбедност, за да создадете нешто оригинално.

Покрај тоа, најпрестижните и последователно најпознатите корисници на „Тик Ток“ го направија своето име и проектираа благодарение на снабдувањето со оригинална содржина на изложениот материјал.

Добро одберете ги саундтракот на вашето видео

Друг клуч за да ги проширите вашите шанси да добиете следбеници е дека ќе успеете да користите најсоодветни саундтракови за вашето видео.

Изборот на добра музичка завеса за вашето видео на Тик Ток е од суштинско значење, корисноста на сетилата нè принудува да само гледаме и слушаме видео, не се интервенира никаква друга смисла (мирис, вкус или допир), затоа изборот на позадината е суштински музички што придружуваат интересни, волшебни, оригинални слики.

Тик Ток има многу саундтракови достапни во својата библиотека, но вие сте тие што мора да бидете претпазливи, темелни и да го направите изборот најсоодветен за вашите потреби или да користите ваш сопствен саундтрак и да додадете плус во вашето видео.

Може да ве интересира:  Преземете и инсталирајте Tik Tok на паметен телефон од Microsoft

Квалитетот на видеата

Високиот квалитет во вашите видеа е неопходен. Ако сакате популарност и сакате да добиете озлогласеност, мора да станете корисник што поставува забавни, уникатни, иновативни видеа, но пред сè што имаат ненадминат квалитет на резолуција, добро уредувани и без технички дефекти, толку подобри се вашите видеа, тие ќе бидат попопуларни и ќе имате повеќе посети.

Не е од суштинско значење да користите професионални фотоапарати, ако не можете да си го дозволите тоа, можете да си го дозволите, но доколку имате пристап до подобра, искористете го. И проверете дали синхронизацијата на видеото со музиката во заднина, не дозволувајте бучавата да добие простор и важност на музиката, бидејќи го одвлекува вниманието на гледачот.

Број на видеа синоним за постојаност

Редовно поставувајте ги вашите видеа, барем еднаш дневно, на оваа телематска платформа има многу корисници и некои од нив испраќаат неколку видеа на ден, така што колку повеќе видеа ќе испраќате, ги зголемувате шансите за добивање гледачи и последователно следбеници.

Но, запомнете да бидете сигурни дека ќе го проверите квалитетот пред да ги објавите вашите видеа. Вака е најдобрата практика да воспоставите модел на лансирање на систематизирани видеа, во редовен распоред и количина, за да можете да предизвикате еден вид очекувања според квалитетот на вашите продукции, и без сомнение да инсистирате на вашите следбеници Тие брзо ќе се зголемат.

Посветена на вашите гледачи

Одржувајте ја посветеноста кон вашите следбеници, бидејќи таа заложба го поставува тонот и ги темели основите на растот на вашата фан база, но штом тие се во голем пораст, треба внимателно да ги погледнете профилите на луѓето кои се преправаат дека те следат

Може да ве интересира:  Животен хак за корисници: Како да ја копирате врската во вашата сметка tik tok

Искористете ги можностите да ја консолидирате таа поддршка, на пример, одговарајќи на вашите коментари за вашето видео, можете дури и да стигнете до сопствената публика да ги гледа нивните видеа, да коментира и да учествува во нивната содржина.

Коментари на сопствени и трети лица

Коментирајте ги видеата на други корисници. Истражете други корисници кои прават видеа што можете да ги поставите во рамките на вашиот тип на аудиовизуелни, особено оние кои имаат високи стандарди на креирање и означуваат добра изведба, дури и видеа кои имаат повеќе следбеници од вас, кои можат да ви дадат светла, упатства.

Коментирајте ги неговите видеа дека оние што имаат повеќе следбеници сигурно ќе ги видат вашите коментари, но дека ако е трик, лукав е да направите впечатливи и привлечни коментари.

Употреба на социјални платформи

Ако сте активни на социјалните платформи и управувате со други канали за социјални медиуми, освен Tik Tok, промовирајте ја вашата содржина на нив, можете да ги споделите трејлерите на вашите видеа на вашиот Instagram, YouTube, Твитер, меѓу другите мрежи.

Дајте јасен и недвосмислен опис за тоа кои сте и типот на видеа што сакате да ги споделите. Покрај тоа, можете да ги замолите вашите следбеници да ја споделат вашата содржина.

Колаборативна работа во Тик Ток

Не заборавајте да соработувате со други луѓе. Не правете грешка и прашувате лице кое има 50 илјади следбеници да соработуваат со вас ако имате само 200 обожаватели, најдете корисници со сличен ранг на вашиот, започнете да соработувате и барате други луѓе кои произведуваат видеа со слични, поврзани теми , насочена кон истата цел,

На истиот тип публика како вие и вашите обожаватели. Вашата публика ќе биде плени ако можете да снимате видеа со други луѓе што ги следат.

Заклучок за Тик Ток

Бидете иновативни, различни, уникатни и понудете забава со висок технички квалитет и содржина на вашите следбеници, секогаш обидете се да понудите нови работи на вашата публика. Апликацијата „Тик Ток“ Ви претставува речиси бесконечен опсег на опции за музика и видео уредување, што ќе ви овозможи слободно и без врски да го изразите вашиот талент и креативност.

Мора да имате на ум дека производството на одлични видеа не е доволно за да ја плени јавноста, мора да бидете паметни кога повторно ги користите алатките што ви овозможуваат да бидете популарни кај луѓето.

 Вие исто така може да бидат заинтересирани:
Купете следбеници
Писма за Instagram да се исечат и залепат
Криејтив стоп
IK4
Откријте на Интернет
Онлајн следбеници
обработете го лесно
мини прирачник
како да се направи
Форум компјутер
TypeRelax
Магазин Лава
непредвидлив
библиотека за трикови
ZoneHeroes