Кој го виде мојот профил на Инстаграм?

За многумина од нас Инстаграм успеа да нè плени, толку многу што споделуваме голем дел од животот на оваа социјална платформа и затоа, Arубопитноста се појавува да се знае кој го видел мојот профил на Инстаграм. Дали да знаете кој шпионира за нас, или дали имате деловна сметка, колку луѓе гледаат во нашите производи.

Но, за разлика од коментарите „Ми се допаѓа“ дека другите луѓе те оставаат и што се видливи во која било од твоите публикации, да се види кој го посетил вашиот профил е нешто потешко. Всушност, можеби ви се препорачани многу интернет трикови или апликации, сепак, без оглед на тоа што го барате, вие не ќе го најдете решението. Бидејќи многу од предлозите што сте биле во можност да ги слушнете, не се ништо друго освен трикови за да добиете веб билети.

Во многу ситуации овие апликации или трикови тие се фасади на сајбер криминалци бараат да се пополни вашиот уред малициозен софтвер и на тој начин да може да украде информации и фотографии од вашиот мобилен телефон. Од овие причини имаме намера да ви го дадеме најдобриот совет за тоа кој го виде мојот профил на Инстаграм и да ве спречи да бидете уште еден на списокот.

Не користете ги овие апликации за да знаете кој го виде мојот профил на Инстаграм

Знаеме дека сите би сакале да имаме пристап до апликација која ни кажува кој го видел нашиот профил, но тоа не е можно, нема ниту еден што може да го одрази кој го визуелизирал.

Сите овие страници и апликации кои ветуваат дека ќе бидат корисни за да се знае кој го виде мојот профил на Инстаграм, се тотално разочарување, ниту една од нив не ги исполнува наведените функции и да покаже копче.

Qmiran.com

Оваа страница ви нуди информации за оние кои ве блокираат и оние кои престанаа да ве следат бесплатно и без да бараат лични информации. Исто така во рамките на своите функции постои анализа на вашите публикации во формат на рангирање врз основа на оние што најмногу им се допаднале, како и коментарите.

Може да ве интересира:  Совети за Instagram: како да го користите за промовирање на вашиот бренд

Можете исто така да видите приватни фотографии од вашите следбеници и да знаете кога другите корисници се на Интернет. Сепак, иако нуди можност да знаете кој го гледа вашиот профил, докажано е дека оваа функција не работи.

Јас ќе инсталирам

Тоа е стапица апликација за оние кои користат оперативен систем iOS, Стана многу популарна кога за првпат излезе како решение за да открие кој го виде мојот профил на Инстаграм, но како што се крена, тој се спушти кога се откри дека е тотално измамен и брзо е отстранет од „Апр продавницата“.

Сепак, неговиот развивач Туркер Бајрам тогаш ја создаде следната апликација која се наоѓа во моторот за пребарување на Google.

Како ме гледаше на Инстаграм

Неговите функции се многу слични на претходните веќе споменати, со таа разлика е наменета за уреди Андроид на Google Play.

Оваа апликација работи на начин што создава платформа еднаква на онаа на Инстаграм и корисниците и ги тера корисниците да веруваат дека се најавуваат, кога тие навистина ги насочуваат своите податоци до сервер дизајниран да украде информации.

Instaagent

Оваа апликација е креирана и за iOS и за Android и за нејзините корисници во потрагата најдете го решението за тоа кој може да го види вашиот профил, исто така беа жртви на измамничка платформа. Всушност, докажано е дека овој сервер краде лозинки и ги пренасочува кон друго непознато.

По бројните поплаки од оние што ја преземале, откриено е дека се користи и за објавување на несоодветни фотографии и дека тие не се овластени, па дури и испратени спам.

Позитивниот дел од сето ова е што овие апликации Тие се отстранети од мобилните продавници и моторот за пребарување на Google. Сепак, програмерите на малициозен софтвер Тие постојано создаваат повеќе стапици за да украдат информации за луѓето и да ги прилагодат нивните податоци.

И иако овие апликации имаат краток век во продавниците, до моментот кога ќе се открие дека се измами, многу луѓе биле жртви на нивните измами. Од оваа причина, ние ќе ви покажеме подолу што да направите ако преземете некој од нив.

Совети во случај да преземете која било од овие апликации

Во случај да имате инсталирано апликација на која претходно се осврнав, може да забележите некој од следниве проблеми:

  • Кога користите Google, вашиот телефон започнува да се забавува.
  • Вашиот мобилен телефон понекогаш се исклучува без објаснување.
  • Имате потешкотии кога се најавувате на Instagram.
  • Не признава повеќе објавувања што сте ги направиле од вашиот профил.
Може да ве интересира:  Купете ги следбениците на шпански Instagram

Ако ви се случи некој од овие проблеми, препорачуваме да влезете во Instagram со последната лозинка што ја користевте, Ако не можете да го сторите тоа, замолете ги да ви испратат е-пошта за обновување лозинка и да ја промените.

Деинсталирајте ја апликацијата

Ако се сомневате во апликација, најразумно е да ја деинсталирате како претпазливост. Потоа, сменете ја целата лозинка на страниците и серверите што би ги користеле на вашиот мобилен телефон во времето кога сте ја инсталирале измамната апликација.

Кога ја менувате лозинката на Инстаграм, само треба да отидете во делот што вели "Уреди профил" и изберете ја опцијата од "Промена на лозинка", Е мора да го напишете оној што го имате моментално и потоа да го промените во новиот. На овој начин ја враќате безбедноста на вашата сметка.

Кои алтернативи на Интернет можам да ги користам за да дознаете кој го видел мојот профил на Инстаграм?

Има многу избор и апликации кои ви овозможуваат да ја анализирате вашата сметка и кои се побезбедни од оние кои тврдат дека знаат кој го гледа вашиот профил. Исто така, меѓу функциите што ги имаат овие платформи, ве информираат за меѓусебните следења, кој започна или престана да ве следи, кои биле вашите најпопуларни, коментирани и прегледани публикации и на овој начин знаете какво влијание имало врз вашата публика. Меѓу нив се:

  • Двапати
  • Статус библиски
  • Crowdfire
  • Instagress

Како да знаете кој го виде мојот профил на Инстаграм?

Точно не е можно да се знае кој го гледа вашиот профил на оваа социјална мрежа, сепак, Инстаграм ви нуди неколку трикови за да пронајдете некои корисници кои поминале низ него.

Следбениците

Тоа е најочигледната опција, бидејќи во овој дел ќе знаете кој започнал да ве следи и секако таа личност го видела вашиот профил пред да донесе одлука.

Како и коментари

Оваа алтернатива е исто така многу основна, станува збор за познавање на последните корисници кои дадоа „како“ или оставија коментар за некои содржини што сте ги поставиле. Всушност, има луѓе на кои им пречи „не сакаат“ дури и старите постови, На овој начин можете да видите кој го проверува вашиот профил.

Може да ве интересира:  Што е архивирање на Инстаграм?

Визуелизации на приказната

Овој трик е малку подетален, но мора да го имате предвид тоа тоа се податоци што ќе бидат избришани по 24 часа, така што ќе мора да бидете брзи. Во оваа смисла, тоа е еден од најневерливите начини да се знае кој го гледа вашиот профил без да остави трага или трага, односно не ве следи или комуницирате со вас.

Трикот што ја има оваа функција е да испратите барем еден пост на ден, така што кога сакате да знаете кој застана на вашиот профил, можете да ја прегледате статистиката. И за да го постигнете ова, треба само да отидете во приказната што сте ја поставиле, лизнете ја лентата нагоре и тоа ќе ви го покаже списокот на гледачи. Покрај оние што не следат, до нив ќе се појави опцијата што ќе ја следат.

Статистика

Оваа апликација ви дава вредни информации како што е вкупниот број на следбеници. Иако оваа функција не ви го дава точното име на корисниците, доколку ги нуди градовите или државите од кои тие се поврзуваат, возраста, доминантниот пол и деновите во кои тие се најактивни, сите овие информации се одземаат од публиката.

Како што ви реков на почетокот, Не постои совршен начин да се знае кој може да го види вашиот профил и да не комуницира со вас. Препорачливо е да следите некои совети што ви ги кажавме.

Бидејќи личните информации што може да ги имате на вашиот Инстаграм можат да се користат за безброј лоши работи што можат да влијаат врз вас, ова во случај да преземете и инсталирате која било од измамничките апликации што ги опишавме погоре.

Има многу случаи на компјутерска злоупотреба кои завршија многу лошо, започнувајќи со оштетување на угледот на лицето, дури и извршувајќи кривични дела за да се добијат приватни податоци. Во секој случај, не е да се земе лесно можноста дека сте една од жртвите.

Најдобар начин да се знае кој го виде мојот профил и да се расчисти дека е curубопитност следејќи ги опциите што ви ги нуди сопствената социјална мрежа Инстаграм, бидејќи на овој начин ќе бидат заштитени сите информации. Всушност, нема потреба да се поставуваат дополнителни податоци што може да бидат сомнителни. Платформата е одговорна за ажурирање со оние кои бараат да ги расчистат сомнежите, но, исто така, ги штити сите луѓе кои некако претпочитаат да останат анонимни или само да одат преку вашиот профил по секоја шанса. Во кој било од овие случаи, Instagram има за цел да ги задоволи сите потреби на сите свои корисници.

 

 

 

 

 

 

 

 Вие исто така може да бидат заинтересирани:
Купете следбеници
Писма за Instagram да се исечат и залепат
Криејтив стоп
IK4
Откријте на Интернет
Онлајн следбеници
обработете го лесно
мини прирачник
како да се направи
Форум компјутер
TypeRelax
Магазин Лава
непредвидлив
библиотека за трикови
ZoneHeroes