Пораки за роденден

Повеќе од акција на чиста учтивост, испраќање симпатична и оригинална пораки за роденден Мора да биде вежба на чин што се раѓа од срце.

Така што, за да ја постигнете вашата цел за влијание, да ја импресионирате таа сакана личност, ќе ве водам во овој напис, каде ќе ви дадам практичен совет, како и различни опции и алтернативи за да ја постигнете таа цел на задоволство на вашето семејство или го освои вашиот партнер, очигледно во зависност од крајната дестинација на тие честитки за роденден Што имате намера да испратите?

Различни честитки за роденден според поводот

Ние треба да ги поделиме различните пораки за роденден според протагонистот на прославата:

Фрази за славење за вашите родители

 • Мамо денес, кога наполниш години, ја враќам истата loveубов што секогаш ми ја дававте и ви посакувам иста среќа како онаа за која отсекогаш копнеете.
 • Среќен роденден тато, на овој ден среќата повторно нè надвиснува и ми дозволува да ти кажам колку те сакам, над таа growsубов расте од ден на ден со изгледот на наставникот и твојот збор за советник.
 • На овој ден на славење, чувствувам дека сте мајка на светот, дека нема светло појасно од вас, нема место потопло од вашата прегратка, честитки мајка.
 • Драг татко среќен роденден, никогаш не престанувајте да се насмевнувате, осветленоста на вашите очи е неопходен и дневен леб што ми дава импулс да живеам, двојно ја славам вашата годишнина од раѓање затоа што тоа беше и почеток на мојот живот.

Честитка за вашиот партнер:

 • Loveубов, дозволете ми да ве разбудам со бакнеж да ви кажам колку многу ве сакам, продолжете да чекорите по животот по вас и да ви посакам уште 1 и 100 родендени.
 • Секој ден повторувам дека те сакам, денес на твојот роденден ја обновувам желбата да те сакам засекогаш и остатокот од мојот живот да го поминам од твоја страна,
 • Премногу жеден да се смири за кратка голтка од вас на вашиот роденден, затоа ве поканувам да бидете заедно засекогаш.
 • Среќен роденден мојата loveубов, сè огромно во универзумот се вклопува во светло светло, како животот во вечна секунда ако сум со вас.
 • Дојди да патувам со мене на вашиот роденден од крај до крај, дојди да ги истражуваш моето тело, моите врати и моите прозорци и дојди да ја истражуваш мојата надеж, за да можеш да го започнеш утрото од овој ден овде во моите гради.

Роденденски пораки за вашите пријатели

 • Треба да летате како галеб и да го прославите вашиот ден полн со loveубов и среќа, треба да ја почувствувате бизата и да мислите дека го кревате најдобриот лет во животот.
 • Среќа на вашиот ден драг пријател на душата, не мрднувајте од вашата соба, облечете го светот на перници и сигурно ќе сонувате подобро. Среќен роденден
 • На вашиот роденден, моето срце ќе биде планета, градите ми се отворена куќа и ќе ми летаат како starвезда во случај да сакате да ја направите. Willе направам се за да те видам среќен.
 • Нека денот и попладнето на овој ден се смират во вашите очи за да ве видат среќни сè додека ова е вашиот прекрасен роденден драг пријател.
Може да ве интересира:  Што да му дадете на вашето момче? Научете како да го изненадите со овие идеи

Пораки на социјалните мрежи

Различните социјални мрежи претставуваат опсег на можности за да ги испратите вашите честитки на таа личност што ја сакаш и ја цениш толку многубило да е тоа Твитер, Инстаграм, Facebook,тикток, дружење, WhatsApp, Меѓу другите.

Сите тие нудат различни простори на кои мора да се прилагодите за да ги почитувате нивните услови и карактеристики на објавување, што претставува предизвик според кој вие ќе изберете да ги искажете своите чувства на ограничен број карактери.

Следно ви предлагам неколку совети за да ги упатат честитките на социјалните мрежи, иако идеалот секогаш би бил да им честитам лично, недостатокот на време и географските растојанија помеѓу регионите, па дури и меѓу една до друга земја, спречуваат поздравувачката личност да личност и фаворизирајте го изборот на овие средства да ги испратите овие комплименти.

Примери за тоа како можете да испраќате пораки за роденден преку социјалните мрежи

 • Сè што е поврзано со онлајн и / или мобилни пораки, се главните средства за комуникација за примање или испраќање честитки. Ова може да се потврди на датуми како Божиќ и Нова Година, каде низ овие социјални платформи кружат милиони пораки на надежи, желби и добри желби; Понекогаш овие пораки немаат посакуван ефект и завршуваат само едноставни и безбојни зборови кои не кажуваат ништо и исполнуваат само формалност, далеку од намерата да станат одлични детали за најблиските.
 • Тоа е исто така реалност во честитките за славење понекогаш паѓаме во иста ситуација и пораките што се испраќаат во ваков вид празнувања имаат тенденција да бидат здодевни и секогаш исти, немаат никаква или многу малку креативност и завршуваат во категоријата неважни спомени и во фиоката на заборавените работи.
 • Нешто што треба да го земете во предвид е дека има случаи во социјалните мрежи каде се поздравуваат, честитки или пораки за роденден,само ограничени на изрази празни како: „HBD“ (Среќен роденден), честитки, „среќен роденден“, „убаво поминете“, „уживајте во денот“.
 • Тоа е, како да има само неколку идеи кои работат на минимум, да исполнат обврска и да ги објавуваат на Твитер (што надминува 310 милиони корисници), на Инстаграм (повеќе од една милијарда корисници), на Фејсбук (со повеќе од две милијарди корисници) или популарната WhatsApp (околу 450 милиони корисници) безбојна порака да се сретне со личност која треба да има важност во вашиот живот.

Копчиња за честитки за роденден на социјалните мрежи

Копчиња за честитки за роденден на социјалните мрежи

Повторувам дека идеално, прекрасно нешто за вас би било да им дадете честитки лице в лице, но понекогаш времето и / или далечината не го дозволуваат тоа. На таков начин што е реалност дека платформите на социјалните медиуми се инструменти кои ви помагаат во голема мера да ги надминете овие пречки, но мора да земете предвид и други елементи кои можат да ви помогнат да измислите посебен детал, затоа често можете видете неколку клучеви за да можете да дадете оригинална и искрена честитка преку социјалните мрежи.

Може да ве интересира:  Гледајте фудбал на Интернет

Сметаат дека вашите пораки за роденден ќе бидат јавни

Во прилики обично забораваме дека сè што пишуваме на социјалните мрежи секогаш подлежи на набудување на учесниците и се во јавниот домен, а тоа може позитивно или негативно да влијае на имиџот на испраќачот и примателот на пораката.

Треба да имате на ум дека е природно дека на денот на прославата на пријател или пријател, сите нивни роднини ќе прошетаат низ мрежите за да ги видат честитките пред нивните, така што мора да бидете многу внимателни со тоа што го објавувате, а не без разлика дали ќе објавите работи што се многу лични и предизвикуваат недоразбирање или непријатен момент.

Кога имате намера да напишете нешто поинтимно, користете го елементот за приватна порака. Не направи монументална „шепа“ убав детал.

Направете го тоа разбирливо

Пораки од честитки за роденден мора да бидат добро напишани, ве советувам да избегнувате некои деформации на нашиот јазик како англицизми, ако сакате да пишувате на друг јазик, тоа е во ред, но обидете се да не го мешате, исто така избегнувајте неправилна употреба на горниот и долниот случајни букви и размислете за замена на писма, бидејќи тие се омраза, нема К наместо Q, ниту употреба на само иницијали за да се каже директна порака, како што е „Бог да ве благослови“ (DTB).

Мора да бидете јасни и кратки. Не повторувајте зборови или идеи, бидејќи тоа е обично еден параграф. Правилно користете го интерпункциски знаци. Совет Ако сте при рака, ако имате проблеми со пишувањето, користете го процесорот на текст на вашиот компјутер (како Word), има проверки на правопис.

Зборовите не се секогаш потребни

Сакате да честитате, но не и да пишувате, понекогаш има поголема вредност или е повеќе ценет, споделувајќи мултимедијална дигитална датотека што го прави славеникот да се чувствува позадоволен. Твитер и Фејсбук имаат некои предности кога станува збор за споделување на овие типови датотеки.

Ако претпочитате и сте задоволни да споделите врска на Groovshar каде се обраќате со омилената песна на почестениот или почесниот; или повеќе сакате да ја поставите вашата омилена фотографија што е зачувана во Flick; или видео од YouTube, одеднаш „ретвит“ на славна личност што сакате да ја споделите или врска на Soundcloud каде што можете да пуштите песна по ваш избор декламирана од неговиот автор.

Ставете искреност во вашите пораки за роденден

Ставете искреност во вашите пораки за роденден

Конзистентни и едноставни зборови секогаш ќе бидат подобри од долг и мачен говор, треба да ги направите работите само со посветеност, ако честитката е за некој со кого немате дневен контакт, туку спорадично, тогаш не продолжете толку многу, бидете конкретни и напишете неколку Зборови со искреност и почит, освен ако навистина не го чувствувате тоа, избегнувајте да претерате во excessубов.

Искористете ја предноста и истакнете ја вашата креативност

Избегнувајте повторливи и монотони од неколкуте идеи што кружат објавени на Интернет, променете ја динамиката, прилагодете ја вашата креација, направете ја уникатна и ексклузивна, на пример, обидете се дека во вашите пораки да ги нема ниту вообичаените зборови на овие случаи на славења; Честитки, среќни или славења. Обидете се да користите моменти што сте ги споделиле со таа личност, што се пријатни или да се надминат предизвиците меѓу нив, оставете ги зборовите да никнат од вашиот ум, без толку ригидност и структура.

Може да ве интересира:  Примитивно

Покажете го тој напор

Бидете трпеливи и одвојте го потребното време, во вашата порака мора да го покажете вашиот труд и вашиот интерес да напишете некои убави и пријатни линии за некој близок, дека тоа правење било исто толку важно за вас, како и за примателот, верувајте ми дека тие елементи му даваат вредност додаде и вредни го секој збор што го напишуваш.

Избегнувајте обични разгледници

Запомнете дека честитањето преку социјалните мрежи е обид да се предизвика реакција на славење и радост кај личноста која слави годишнина, на тој начин што ако испратите разгледница што сте ја креирале во апликациите за честитки или во етикетите (emojis) на слика со торта, сигурно ќе остане како датотека што е регистрирана во вашата сметка, ве уверувам дека тешко дека некој ќе види роденденска разгледница повеќе од една прилика.

Ако на кој било начин одлучите да испратите нешто слично, земете во предвид дека има веб-уредници кои ви помагаат при креирање на овој вид елементи (Фотоскејп, Пиклр, Пикмонки, меѓу другите). Ако наместо тоа, имате намера да направите нешто со повеќе професионализам, тогаш можете да користите програми како што се: Photoshop, Illustrator или Corel Draw.

Никогаш не е доцна

Иако социјалните мрежи обично ве потсетуваат на роденденот на вашата пријателка, пријател или член на семејството, не е секогаш на дофат да ви пишуваат навреме, тогаш ви недостасува денот и би можеле да се чувствувате жално кога ќе одлучите да ја објавите честитката, така што На крајот одлучите да не објавувате никаква порака за тоа, во овој случај мојот совет е да испратите порака на приватното, да му објасните, да се извините и да му честитате, никогаш не е доцна да покажете affубов и affубов кон некој близок.

Бидете благодарни

Ако сте причина за славење и постојано сте добивале твитови или публикации од причина на вашата прослава, секогаш треба да одговорите на оние пораки на affубов, исто така и на iteубезен и приврзан начин, имајте на ум дека имало такви кои мислеле на вас и чекале , на кое исто така беше потребно време да напишете нешто афективно со единствена намера да ве радува, барем дајте му RT или Like.

Колку одличен датум за славење е роденден и уште повеќе, ако е оној на некој близок кого сакате да го задоволите со бесконечни подароци, понекогаш за различни околности што веќе ги објаснивме можеме да испратиме само порака, тогаш мора да испратите добра, креативна , што станува најсебната роденденска порака што ја добиле.

Се зависи од намерата

Која е добрата вест, не треба да бидете голем писател за да ја испратите таа посебна честитка, само треба да го следите овој водич и овие совети што ви ги даваме со задоволство и очигледно ставате зрно од вашата креативност, запомнете го тоа чувство како што пишувате добар начин за изразување чувства и што го прави моментот креативен, исто така прилика придружено со значењето што забавното има за вас е совршен додаток само за зборовите што треба да никнат.

Пробајте го, не дозволувајте да се победи со монотоната безбојна и празна порака, ставете малку од вашата душа и срцето и ќе ги видите одличните резултати што ќе ги постигнете и така саканата личност ќе се чувствува задоволна и задоволна од вашата порака, бидејќи очигледно ќе биде а прослава честитка што се оддалечува од формалното исполнување на прославата, да стане најчиста комуникација на чувство на радост и најдлабока loveубов.Вие исто така може да бидат заинтересирани:
Купете следбеници
Писма за Instagram да се исечат и залепат
Криејтив стоп
IK4
Откријте на Интернет
Онлајн следбеници
обработете го лесно
мини прирачник
како да се направи
Форум компјутер
TypeRelax
Магазин Лава
непредвидлив
библиотека за трикови
ZoneHeroes