Станете популарни со овие одлични имиња за Instagram

Една од најважните работи кога имате сметка на Инстаграм е името, ова е навистина важно бидејќи е основната основа на сметката што ја управувате.

Токму поради оваа причина денес ќе ви дадеме добар совет за да ги имате при рака најдобрите имиња за Инстаграм.

Што е потребно да се имаат добри имиња за Instagram?

Оригинални

Името мора да биде нешто што предизвика интерес кај вашите следбеници, мора да запомниме дека во моментов има повеќе од 500 милиони активни корисници секој месец. Од таа причина, со оглед на толку голема конкуренција, потребно е да се истакне

Едноставност

Едноставноста е неопходна за да имате добро име, иако името на вашата сметка треба да се издвојува од другите, исто така треба да го земете предвид фактот дека овие типови на имиња тие не можат да бидат толку тешки на пишување, тоа мора да биде нешто што секој може да го запомни и препознае каде било.

Да претставуваш

Секое име што ќе го изберете треба да биде доволно добро за вас комплетно комбинирајте се со она што го нудите пред јавноста Така што на овој начин можете брзо да ги поврзете и името и работите што ги промовирате

Може да ве интересира:  Како да ја видите најголемата фотографија на профилот на Инстаграм?

Нема секс или фитнес

Обидете се да избегнете какво име е директно поврзано со она што го правите, без разлика дали се страници со сексуална содржина или едноставно вежбање. Најдоброто е универзално име кое е зрело, но привлечно и може да даде значење на она што го нудите без да спаѓате во очигледното.

Не менувај го името

Најдоброто нешто е што во текот на целиот процес не менувај го иметоАко сте популарни, најдобро е да го оставите вашето име, ако тоа е име на продавница, најдобро е да не го менувате, ова може да влијае на пребарувањето на вашите корисници. Главно тоа може да влијае ако сте influencer.

Примери на имиња

Имињата за Instagram што ги гледате овде тие веќе постојат, сепак можете да го користите како пример што можете да го користите или за вашето име или за вашата компанија како таков. Изберете добро име и направете го вашиот бизнис да се продава на Инстаграм.

Curубопитно име

 • Интекспертите
 • ЛаВевинаРубија
 • Viral_prod
 • лозите
 • дозбросуј
 • гимнастичар
 • futbolemotion
 • егами
 • dronecatalunya
 • панделка
 • Gufi
 • Miki
 • Панда
 • Непе
 • Карпедием
 • Одговара на
 • Еднорог
 • Зајаче
 • Среќни
 • најдобрите

Имиња за девојчиња

 • Таа е Бела
 • Nена Име + гордост. На пример: ЕлиаПрид
 • Заборавени жени
 • Железнички
 • 21наеми
 • Вундерленд
 • Страст
 • Отеведо
 • YAубов
 • Гранки за страсти
 • Ноќни читања
 • Зборови во кревет

Имиња за Instagram на англиски јазик

 • Терминатор
 • Ловин
 • Мајмун
 • Љубовта
 • Бакнеж
 • Бр
 • Мистер или госпоѓица
 • Додај "прочита"
 • Дух
 • волшебникот
 • киборг
 • Мед
 • Луди
 • Симпатична
 • Вооло
 • Паметни

Други луди имиња за Инстаграм

 • N00b
 • Име на жена + Jенер
 • „Без име“
 • Моето име е „Вие се грижите“
 • Свиња
 • Господин
 • „Брзиот и бесен“
 • Фаце тркач
 • убавина
 • Guatona_Candy
 • Месечината убиец
 • Терминаторот
 • Ловин
 • Гламурозен ангел
 • Мајмун
 • Прекрасен отров
 • Страст
 • Бакнеж
 • 4nG3I
 • Луни Лоузер
 • Јас сакам кафе
 • Горчливо чоколадо
 • Елвер Галарга
 • Елса Пито
 • Елба Тај
 • Афро Раководител
 • K1000L4
 • K1000L0
 • Производител на мед
 • Скејтбордер
 • Јас мразам
 • Луд пилешко
 • Симпатична
 • Вашето име + Ли
 • Имајте
 • Lубовна мечка
 • Thrasher
 • Слатки очи
 • Бебе сон
 • Галакси
 • Одмаздникот
 • Дух
 • Командоси
 • Нинџа
 • Име на човекот + Сантос
 • американски
 • Loveубов розова
 • Луди
 • Лут орел
 • Пегаз
 • Волшебникот
 • Кулмен
 • Супер девојка
 • киборг
 • Темно осветлување
 • Богот
 • Екслузивно девојче
 • Мед мечка
 • Црвен крем
 • Галантис
 • Маче
 • Маче
 • Монито_
 • Јас сум Доналд Трамп
 • Брзо + вашето име (заедно)
 • Коска од кучиња
 • Лоли поп
 • Луда жаба
 • Розова девојка
 • Јас сум сопственик
 • Дама стана
 • Среќа
 • Симпатична кукла
 • Томатито
 • Месече
 • сакам PLL <3
 • Девојка PLL
 • Кукла од ангел
 • Снег принцеза
 • Чоколадна торта
 • Он Салчи-Johnон
 • Хамиш
 • Петит
 • Вооло
 • Scarface
 • Вашето име + Монтана
 • Месечината убиец
 • Маршамало мед
 • Убава дива
 • Counter Strike
 • Кажи симпатично
 • Вашето име + Торето
 • Атомски Петел
 • Сајајан Ман
 • Козмоз
 • Паметен замав
Може да ве интересира:  Кога Инстаграм ќе ве блокира

Како можете да го смените името на Инстаграм?

Во случај да го преиспитате и сметате дека е време да го следите секој од наведените чекори, ние ќе ви оставиме упатство за тоа како можете лесно да го промените името на вашата сметка од апликацијата.

 1. Внесете ја вашата сметка на Instagram.
 2. Изберете "Уреди профил".
 3. Кликнете на полето каде го имате "Име" или "Име на ..." и променете ги со внесување на саканиот текст.
 4. Кликнете на „Подготвено“ во горниот десен агол.

Откако ќе го промените името, треба да имате на ум дека мора да почекате малку, пред да направите друга промена. Значи, мора да бидете многу сигурни да ја направите промената и да бидете задоволни од тоа пред да прифатите.

Ние ви помагаме промовирај се на социјалните мрежи.Вие исто така може да бидат заинтересирани:
Купете следбеници
Писма за Instagram да се исечат и залепат
Криејтив стоп
IK4
Откријте на Интернет
Онлајн следбеници
обработете го лесно
мини прирачник
како да се направи
Форум компјутер
TypeRelax
Магазин Лава
непредвидлив
библиотека за трикови
ZoneHeroes