Старкери на Инстаграм

Ако сеуште не сте го слушнале изразот демнат, или има Старкери на Инстаграм, ви кажуваме што е тоа. Тоа е милениумски збор, со кој се именуваат сите оние луѓе кои не шпионираат преку социјалните мрежи. Сите сме биле демнат во одреден момент. Значи, во Español, демнењето би било нешто како виртуелно озборување или шпионирање на мрежи.

Да се ​​здроби или да се здроби за време на возраста на Инстаграм е жедна работа. Чувствувате нешто од нив, ги барате, дојдете до фотографиите од нивниот одмор на Крф во 2010 година со нивната тетка и брчките кога ви се допаѓа фотографија од пред осум години. Повеќето имаат во одреден момент, и тоа веројатно ви се случува токму сега. Да ве малтретираат на Инстаграм може да биде ласкаво или едноставно морничаво, но ако сте iousубопитни дали ви се случува, еве пет знаци дека имате сталкер на Инстаграм.

Кои се твоите покајатели на Инстаграм?

Па, сигурно, знаете: екс. Се најстариот стелак. И, ако сте бивша, сигурно сте ја потклекнале својата поранешна и новата девојка.

Исто така, соработниците кои се конкурентни и сакаат да видат што правите во вашето слободно време и сакате да знаете, по морбидитет, или не знаеме зошто, што ве тера да бидете така како што сте.

Може да ве интересира:  Научете како да бидете добар управител на заедницата

Вашите газди би можеле да ве изневерат. И ако сте шеф, вашите вработени. Исто како да сте учител, вашите студенти ќе ви бидат старалци на Инстаграм и сите ваши социјални мрежи.

Партнери и пријатели што повеќе не ги гледаме.

И, лаковите непријатели. Луѓе кои нè мразат поради некоја причина, или кои имаат малку манија за нас. Сигурно и вие сте го направиле.

Сето ова да имаме чувство дека ги контролираме не само нашите животи, туку и животите на другите. Дека знаеме каде се луѓето што ни се важни и зошто сме малку морбидни и сакаме да изгледаме дури и ако тоа не соодветствува со нас или не прави болни.

Затоа, ако сте столар, запрашајте се дали е навистина неопходно да се шпионира, зошто го правите тоа, кои се причините. Сигурно ќе видите работи што не прават да се чувствувате добро како што мислите.

Како да знаете кој ве шпионира?

Ако сте искусни со вашите вештини за следење, сега е време да ги искористите своите вештини за следење. задебелување  Ние ви кажуваме кој може да демне. Иако може да биде тешко да се открие дали некој создал лажна сметка, како што пренесува оваа приказна на Би-Би-Си, најдобриот начин да се осигурате од луѓе кои не ги познавате и кои ве вознемируваат е да се поставите приватно. Меѓутоа, ако сакате да знаете кои од вашите пријатели, семејство или потенцијални loveубовни интереси лазат на вашата страница и колку често, овие техники може да ви помогнат.

1 Гледачи на приказни на Инстаграм

Дали некогаш сте заинтригирани од редот на гледачите на вашата приказна за Инстаграм? Па, додека Инстаграм официјално изјави дека нема логика во редоследот, пренесува Бејб, корисник на reddit  даде прилично привлечна теорија зошто тоа би можело да биде важно за да се знае кои се вашите сталкери на Инстаграм. Тие спроведоа експеримент во кој еден пријател се обидуваше многу често да ја посетува страната на друг пријател. Еве, тие наскоро се искачија на врвот на списокот на гледачи. Случајност? Всушност, можеби не.

Може да ве интересира:  Тастатура за емозис

2 Stalkers Instagram, апликацијата.

Најдобар начин да стигнете до вашиот stalker на самото место е да ја преземете апликацијата  Следбеници Плус за Инстаграм  , што може да се најде во вашата продавница за апликации. Добива највисоки оценки од која било апликација од тој вид (повеќето од неговите критики се со 5 ѕвезди на iTunes), и најдобро од сè, тоа е гратис. Тоа значи дека нема да морате да потрошите ни пара за да видите кој го гледа вашиот профил, бидејќи апликацијата одредува како секој корисник се ангажира со вашата сметка.

3 Приватни Инстаграм: избегнувајте ги вашите показатели на Instagram

Ова бара одредена посветеност, но можете да направите начин да откриете кој ве демне и да се ослободите од нив. Отстранувањето на старата страница на Инстаграм можеби не е толку лошо, бидејќи ќе ги избрише сите демнат искуства и фотографии што сè уште ги имате заедно. Исто така, со создавање на нова приватна сметка, ќе ги видите сите чудни луѓе кои не можат да одолеат на следбениците и сакаат да бидат жедни за вашата слатка содржина.

4 Експериментирајте со оваа нова апликација. 

Новата апликација на пазарот,  Инстарепорт , има голем број на луѓе кои зборуваат, вклучително и Работ на Австралија. Веб-страницата вели дека апликацијата би требало да ви „покаже време“ дека вашиот сталкер ја видел вашата слика, за да можете да проверите кој има странец во 3 часот наутро, како и да видите кој не ве следи,  The Edge  потврдува

5 Трпеливост, затрупани пријатели.

Контролирањето на „Старкери“ на Инстаграм може да биде многу полесно во не толку далечна иднина. Како  Техника криза објавено во јануари, Инстаграм почна да тестира предупредувања за снимање на екранот за приказните. Тоа значи дека оној што ќе фотографира и ќе ги зачува за својата приказна подоцна, нема да остане незабележан. Во согласност со  Техника криза Ако е така, нема да бидете известени кога ќе се фати снимањето на вашата приказна, но можете да ги видите вашите гледачи и да видите мала слика на камерата веднаш до секој што мислел дека би направиле. Зачувајте го ова за подоцна.

Може да ве интересира:  Како да ги направите избришаните фотографии на iPhone


Вие исто така може да бидат заинтересирани:
Купете следбеници
Писма за Instagram да се исечат и залепат
Криејтив стоп
IK4
Откријте на Интернет
Онлајн следбеници
обработете го лесно
мини прирачник
како да се направи
Форум компјутер
TypeRelax
Магазин Лава
непредвидлив
библиотека за трикови
ZoneHeroes