Што значи следно на Инстаграм?


Сè повеќе луѓе се придружуваат на милиони корисници што ги има Инстаграм. Затоа, разновидноста што можеме да ја добиеме во оваа апликација е поврзана со култури од целиот свет кои можете да ги следите и кои ве следат назад. Но, можеби кога сте во пребарувачот, се појавува збор под името на корисникот и се поставува прашањето дека тоа значи следи на Инстаграм.

Како прашања што сакате да ги добиете одговори како на пример да знаеш кој те следи, а кој не. Но, пред ова да ја разјасниме првата непозната.

Разлика помеѓу следбениците и следните

Многу е лесно да се направи разлика помеѓу едниот и другиот, од терминот „Следен“ се однесува на корисниците што ги следите. Додека „Следбеници“ се однесуваат на корисниците што ве следат, затоа вашата заедница се однесува на вашиот следбеник плус на корисниците што ги следите, доколку вклучувате повторени профили.

Кога се појавува често на Инстаграм?

Ако сте во машината за пребарување Instagram и ја пронајдете лицето или страницата што сакате да започнете да ги следите, но на дното на корисничкото име гледате „Следи“ значи дека овој профил веќе е дел од оние што сте ги следеле и дека го имате како следбеник на вашата сметка.

Ако не се сеќавате да започнете да го следите тој корисник или страница и сакате да престанете да го сторите тоа, можете да се поставите во една од решетките под биографијата што вели „Следи“, притиснете на тоа и менито ќе се прелистува што вели „Престани да следиш“ Со кликнување на оваа опција, веднаш ќе престане да ја следи лицето или страницата.

Како да разберете што значи често на Инстаграм? Повеќето лојални следбеници

Многу е важно да воспоставите врски со вашите следбеници, да разберете што значи следат на Инстаграм, затоа е препорачливо да се напишат коментари за содржината што ја испраќаат и секако благодарам и одговорете на коментарите што ги даваат во вашите објави. Всушност, овие совети се многу важни ако сакате да добиете верна заедница на следбеници и особено кога се однесуваме на деловни профили или брендови.

Може да ве интересира:  Како да го деинсталирате Instagram на Android и компјутер?

Но, ако вашата сметка веќе има илјадници следбеници, тоа ќе биде многу тешко да реагирате на постовите на сите ваши следбеници. Поради оваа причина, ние ќе ви покажеме неколку алатки за да можете да идентификувате кои се вашите најверни следбеници во рамките на апликацијата.

InstaFollow за Instagram

Тоа е апликација за Андроид многу лесен за употребаИма многу одлики што ќе ви бидат многу корисни, но неколку од нив се достапни само во платената верзија.

Во рамките на апликацијата може да забележите ранг на кој се наоѓаат сите ваши следбеници, со приоритет за оние кои направиле најмногу „лајкови“ и коментари на вашите публикации. Исто така, можете повторно да ги вчитате литатите секогаш кога сакате да ги ажурирате позициите за рангирање, на овој начин да ви кажат колку позиции ги освоиле или изгубиле вашите следбеници. Исто така, има уште една интересна функција во која креирате шаблони со фотографии со профили на вашите најдобри следбеници и нивната позиција во рангирањето, додавајќи опис со наведување на секој од нив.

instafriends

Овозможено е само за телефони со оперативен систем iOS, има неколку повеќе функции од претходната, бидејќи создава до 5 типа на списоци како што се:

  • Најдобри следбеници: е список заснован на количината на „лајкови“ и коментари што ви ги покажува најверните следбеници. Исто така, ви дава подетален преглед затоа што го означува вкупниот збир на реакции на вашите публикации.
  • Полоши следбеници: Оваа листа е корисна за откривање на тие лажни профили, бидејќи ви покажува кој не ја коментира или „лајкува“ содржината што ја поставувате на апликацијата.
  • Најдобри корисници кои не ве следат: Се смета за најинтересно, затоа што рефлектира список на потенцијални следбеници кои реагираат на вашите објави, но сепак тие сè уште не се дел од групата корисници што ве следат.
  • Следбеници на духови: покажете следбеници кои не биле во можност да создадат активност за вашите мислења долго време.
  • Корисници на духови кои ги следите: тоа ви помага да го исчистите списокот на корисници што ги следите.
Може да ве интересира:  Маркетинг на инфлуенсери на Инстаграм

Со овие две апликации можете да знаете кои се овие следбеници кои постојано реагираат на вашите објави, затоа тие ви покажуваат кои се повеќе датотеки од другите корисници. Но, исто така е важно да знаете кого следите кој не ве следи назад.

Кој го следам и не ме следи? што значи често на Инстаграм

Луѓето обично сакаат да знаат дали некој познаник можеби престанал да го следи или ако некоја личност со која си следи Вие сте заинтересирани за вашите публикации или само сакате да додадете нов следбеник. Ова е причината зошто ние ќе ви дадеме две опции за да може да се извлечете од сомнеж, Треба да се напомене дека го препорачуваме прирачникот бидејќи може да се појават неуспеси со користење на апликации од трети страни.

Рачен метод да се знае што значи следи на Инстаграм

Како прво, да знаете што значи често на Инстаграм пронајдете корисник кој го следите на Инстаграм користејќи го пребарувачот, ако не го знаете името на меморијата, можете да пробате да пристапите до вашиот профил и да притиснете на лентата што вели „Следи“ бидејќи тоа е врска до списокот со луѓе што ги следи.

Подоцна, можете да проверите дали горниот табулатор вели „следен“ за да се обезбеди следниот чекор. Откако ќе влезете, изберете името на корисникот што сакате да го проверите, исто така, следи. Потоа, можете да забележите дека Инстаграм не ви кажува дали веќе сте го следеле, но сепак можете да ја притиснете неговата врска до бројот на следени и на овој начин можете да видите дали сте во неговата листа на корисници што ги следи.

Можете да го користите пребарувачот на апликацијата за да се пронајдете и да проверите дали сте на нивниот список, ако вашето корисничко име се појавува во резултатите што ги има затоа што корисникот исто така ве следи.

Користење на други апликации

Како што веќе споменавме, комплицирано е да се користат апликации од трети страни, бидејќи тие можат да претставуваат недостатоци во алгоритмите, бидејќи Инстаграм го ограничи своето API толку многу што скоро никој не е во состојба да анализира база на податоци. Исто така, треба да имате предвид дека кога користите било која од овие апликации, ги споделувате вашите информации што можат да ги собератзнаејќи го ова споменуваме некои од нив што се сметаат за посигурни од останатите.

Може да ве интересира:  Апликации за да добиете следбеници на Инстаграм

Следен метар: Во повеќето случаи работеше правилно, но не и во сметки со премногу следбеници, заради ограничувањата на API. Тој е достапен и за Android и iOS и кога е отворен на вашиот мобилен мора да го притиснете копчето „Пријави се“ за да можете да се најавите.

Откако ќе влезете внатре, ќе добиете прелистувач каде што ќе можете да ги напишете вашите податоци за да се најавите на Instagram и кога ќе пристапите до неа, апликацијата ќе започне да ги анализира и ќе ви требаат само неколку минути за да ги соберете вашите податоци. Потоа притиснете на опцијата „Не ме следи назад“ и ќе се појават сите корисници што не ги следат вас, ако кликнете на кое било од нивните кориснички имиња, апликацијата ќе го отвори профилот на лицето и ќе престане да следи ако тоа е она што го сакате.

Како да ги разликуваме тие лажни профили?

Во рамките на Инстаграм има многу токсични профили или кои навистина не придонесуваат ништо за вашата сметка. Во оваа смисла е добро дека знаете како да ги идентификувате за да можете да ги игнорирате кога ќе ве следат, како што се: оние корисници кои сакаат само да ги следат нив, луѓе со лажни профили или кои влегуваат само во 1 еднаш месечно, корисници кои ве следат, но не реагираат на кој било од вашите објавувања.

Игнорирај ги овие сметки

Од друга страна, она што значи често на Инстаграм е исто така ако некој корисник ве следи, но не даде срце и помалку коментирал за вашите објави, Затоа што твојата содржина не е заинтересирана, тој бара тебе да го следиш. На ист начин можете лесно да ги идентификувате со гледање на нивниот број следбеници и број на луѓе кои го следат.

Лажни профили што ве следат на Инстаграм

Обидете се никогаш да не следите лице без претходно да го гледате и проучувате нивниот профил, со ова се однесуваме на прегледување на нивните фотографии, бројот на поставени фотографии, el време имате без да испратите содржина, неговото име, број на следбеници, број на луѓе што ги следи и ако проверите дали забележите дека нешто не е во ред, можете едноставно да го игнорирате.

Не продолжувајте, што значи следи на Инстаграм

Конечно, она што значи често на Инстаграм е изборот да го следи корисникот секогаш ќе биде ваш, затоа не следете никого само за да го следите, Избегнувајте да следите сметка што не ве интересира. Всушност, подобро е ако започнете да ги следите луѓето што испраќаат содржина слична на вашата, на овој начин ќе се чувствувате удобно со нивните постови и овој нов следбеник исто така, честопати ќе реагира на содржината што ќе ја поставите.

Секогаш е добро да имате добра публика на која можете да сметате за да добиете „лајкови“ и коментари. Не со следбеници кои треба да бидат, на крајот Инстаграм ви го дава тоа можност да создадете заедница на пријатели и мора да го искористите тоа.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Вие исто така може да бидат заинтересирани:
Купете следбеници
Писма за Instagram да се исечат и залепат
Криејтив стоп
IK4
Откријте на Интернет
Онлајн следбеници
обработете го лесно
мини прирачник
како да се направи
Форум компјутер
TypeRelax
Магазин Лава
непредвидлив
библиотека за трикови
ZoneHeroes