Kush e pa profilin tim në Instagram?

Për shumë prej nesh Instagram ka arritur të na mahnisë, aq sa ne ndajmë pjesën më të madhe të jetës sonë në këtë platformë sociale dhe kjo është arsyeja pse, Kurioziteti lind kur di se kush e pa profilin tim në Instagram. Nëse e dini se kush po na spiunon, ose nëse keni një llogari biznesi, sa njerëz po shikojnë produktet tona.

Por ndryshe nga komentet "si" njerëzit e tjerë të lënë ty dhe janë të dukshëm në cilindo nga postimet e tua, të shohësh se kush e ka vizituar profilin tënd është disi më e vështirë. Në fakt, mund t'ju jenë rekomanduar shumë truke ose aplikacione në internet, megjithatë, pa marrë parasysh atë që ju kërkoni, ju nuk do të gjeni zgjidhje. Meqenëse shumë nga sugjerimet që keni arritur të dëgjoni nuk janë asgjë më shumë se hile për të marrë bileta në internet.

Në shumë situata këto aplikacione ose hile ato janë fasada të kriminelëve në internet në kërkim për të mbushur pajisjen tuaj malware dhe kështu të jeni në gjendje të vidhni informacione dhe foto nga celulari juaj. Për këto arsye ne synojmë t'ju japim këshillat më të mira se kush e pa profilin tim në Instagram dhe ju pengon të jeni një më shumë në listë.

Mos i përdorni këto aplikacione për të ditur se kush e pa profilin tim në Instagram

Ne e dimë që të gjithë do të donim të kishim qasje në një aplikacion që na tregon kush e ka parë profilin tonë, por kjo nuk është e mundur, nuk ka as një që mund të reflektojë kush e vizualizoi atë.

Të gjitha këto faqe dhe aplikacione që premtojnë të jenë të dobishme për të ditur se kush e ka parë profilin tim në Instagram, janë një zhgënjim i plotë, asnjë prej tyre nuk i plotëson funksionet e treguara dhe të tregojë një buton.

Qmiran.com

Kjo faqe ju ofron informacione për ata që ju bllokojnë dhe ata që kanë ndaluar t'ju ndjekin falas dhe pa kërkuar informacion personal. Gjithashtu brenda funksioneve të tij ekziston analiza e botimeve tuaja në format renditje bazuar në ato që kanë marrë më shumë "pëlqime", si dhe komentet.

Ju gjithashtu mund të shihni fotografi private të ndjekësve tuaj dhe të dini kur përdoruesit e tjerë janë në internet. Sidoqoftë, megjithëse ofron mundësinë për të ditur se kush po shikon profilin tuaj, ky funksion është provuar që nuk funksionon.

Do ta instaloj

Applicationshtë aplikacioni kurth për ata që përdorin sistemin operativ iOS, Ai u bë shumë i popullarizuar kur doli për herë të parë si një zgjidhje për të gjetur se kush e pa profilin tim në Instagram, por ndërsa u ngjit, ai kaloi nën kur u zbulua se ishte krejtësisht mashtrues dhe u hoq shpejt nga "App Store".

Sidoqoftë, zhvilluesi i saj Turker Bayram atëherë krijoi aplikacionin tjetër që gjendej në motorin e kërkimit Google.

Si më shikoi në Instagram

Funksionet e saj janë shumë të ngjashme me ato të mëparshme të përmendura tashmë, me ndryshimin se Ajo ka për qëllim pajisjet Android në Google Play.

Kjo kërkesë funksionon në një mënyrë që krijon një platformë të barabartë me atë të Instagramit dhe përdoruesve dhe i bën përdoruesit të besojnë se ata po regjistrohen, kur ata vërtet i drejtojnë të dhënat e tyre në një server të krijuar për të vjedhur informacion.

Instaagent

Ky aplikacion u krijua si për iOS ashtu edhe për Android dhe për përdoruesit e tij në kërkim gjeni zgjidhjen se kush mund ta shohë profilin tuaj, ishin gjithashtu viktima të një platforme mashtruese. Në fakt, është vërtetuar se ky server vjedh fjalëkalime dhe i ridrejton ato në një tjetër të panjohur.

Pas ankesave të shumta nga ata që e kishin shkarkuar, u zbulua se u përdor edhe për të publikuar foto të papërshtatshme dhe që ato nuk ishin të autorizuara dhe madje u dërguan bllokuara.

Pjesa pozitive e gjithë kësaj është se këto aplikacione Ata janë hequr nga dyqanet e lëvizshme dhe motori i kërkimit Google. Megjithatë, zhvilluesit e malware Ata vazhdimisht po krijojnë më shumë kurthe për të vjedhur informacionin e njerëzve dhe përshtatjen e të dhënave të tyre.

Dhe megjithëse këto aplikacione kanë një jetë të shkurtër në dyqane, në kohën kur janë zbuluar se janë mashtruese, shumë njerëz kanë qenë viktima të mashtrimeve të tyre. Për këtë arsye, ne do t'ju tregojmë më poshtë se çfarë duhet të bëni nëse shkarkoni ndonjë prej tyre.

Këshillë nëse keni shkarkuar ndonjë prej këtyre aplikacioneve

Në qoftë se ju keni instaluar tashmë një aplikacion të cilit i referova më parë, mund të vini re ndonjë nga problemet e mëposhtme:

  • Kur përdorni Google, telefoni juaj fillon të ngadalësohet.
  • Telefoni juaj celular fiket ndonjëherë pa shpjegime.
  • Ju keni vështirësi kur hyni në Instagram.
  • Ajo nuk njeh postime të shumta që keni bërë nga profili juaj.

Nëse ndonjë prej këtyre problemeve po ju ndodh, ju rekomandojmë të futeni në Instagram me fjalëkalimin e fundit që keni përdorur, Nëse nuk mund ta bëni këtë, kërkojuni atyre që t'ju dërgojnë një email për rigjenerimin e fjalëkalimit dhe ta ndryshojnë atë.

Ininstaloni aplikacionin

Nëse po dyshoni për një aplikim, gjëja më e arsyeshme është ta çinstaloni atë si masë paraprake. Më pas, ndryshoni të gjithë fjalëkalimin e faqeve dhe serverëve që do të keni përdorur në celularin tuaj në kohën që keni instaluar aplikacionin mashtrues.

Kur ndryshoni fjalëkalimin në Instagram thjesht duhet të shkoni te pjesa që thotë "Ndrysho profilin" dhe zgjidhni opsionin e "Ndrysho fjalëkalimin", Do të duhet të shkruani atë që keni aktualisht dhe pastaj ta ndryshoni atë në një të re. Në këtë mënyrë ju rikuperoni sigurinë e llogarisë tuaj.

Cilat alternativa të internetit mund të përdor për të zbuluar se kush e pa profilin tim në Instagram?

Ka shumë zgjedhje dhe aplikacione që ju lejojnë të analizoni llogarinë tuaj dhe cilat janë më të sigurta se ata që pretendojnë të dinë kush e sheh profilin tuaj. Gjithashtu ndër funksionet që kanë këto platforma po ju informojnë për ndjekjet e ndërsjella, kush ka filluar ose ndalur të ndjekë ju, cilat kanë qenë botimet tuaja më të njohura, të komentuara dhe të shikuara dhe në këtë mënyrë ju e dini se çfarë ndikimi ka krijuar në audiencën tuaj. Midis tyre janë:

  • Twitly
  • Statusbrew
  • Crowdfire
  • Instagress

Si ta dini kush e ka parë profilin tim në Instagram?

Saktësisht nuk është e mundur të dini se kush e shikon profilin tuaj në këtë rrjet social, megjithatë, Instagram ju ofron disa hile për të gjetur disa përdorues që kanë kaluar përmes tij.

Ndjekësit

Optionshtë opsioni më i dukshëm, pasi në këtë pjesë do të dini se kush ka filluar të ndjekë ju dhe natyrisht ai person pa profilin tuaj përpara se të merrni vendimin.

Pëlqime dhe komente

Kjo alternative është gjithashtu shumë themelore, ka të bëjë me njohjen e përdoruesve të fundit që dhanë një "like" ose lanë një koment për disa përmbajtje që keni ngarkuar. Në fakt, ka njerëz që nuk kanë mend "pëlqejnë" edhe postimet e vjetra, Në këtë mënyrë mund të shihni se kush po kontrollon profilin tuaj.

Vizualizimet e tregimit

Ky mashtrim është pak më i hollësishëm, por duhet ta mbani mend atë Janë të dhëna që do të fshihen pas 24 orësh, kështu që do të duhet të jeni të shpejtë. Në këtë kuptim, është një nga mënyrat më të pagabueshme për të njohur se kush po e sheh profilin tuaj pa lënë gjurmë ose gjurmë, domethënë nuk ju ndjek ose nuk ndërvepron me ju.

Mashtrim që e ka këtë funksion është të ngarkoni të paktën një postim në ditë, në mënyrë që kur të doni të dini se kush ndaloi në profilin tuaj, ju mund të rishikoni statistikat. Dhe për ta arritur këtë, duhet vetëm të shkoni te tregimi që keni ngarkuar, rrëshqitni shiritin lart dhe do t'ju tregojë listën e spektatorëve. Përveç atyre që nuk ndjekin, opsioni për të ndjekur do të shfaqet pranë tyre.

të dhëna statistikore

Kjo kërkesë ju jep informacione të vlefshme siç është numri i përgjithshëm i ndjekësve. Megjithëse ky funksion nuk ju jep emrin e saktë të përdoruesve, nëse ofron qytetet ose vendet nga të cilat ata lidhen, moshën, seksin mbizotërues dhe ditët në të cilat ata janë më aktivë, e gjithë kjo informacion zbritet nga audienca.

Siç ju thamë në fillim, Nuk ka asnjë mënyrë të përsosur për të ditur se kush mund ta shohë profilin tuaj dhe të mos bashkëveprojë me ju. Rekomandohet shumë që të ndiqni disa nga këshillat që ju kemi thënë.

Për shkak se informacioni personal që mund të keni në Instagramin tuaj mund të përdoret për gjëra të këqija të panumërta që mund të ndikojnë tek ju, kjo në rast se keni shkarkuar dhe instaluar ndonjë prej aplikacioneve mashtruese që përshkruam më lart.

Ka shumë raste të abuzimit në internet që kanë përfunduar shumë keq, duke filluar duke dëmtuar reputacionin e personitmadje edhe duke kryer krime për të marrë të dhëna private. Në çdo rast, nuk është të përdorësh lehtë mundësinë që të jesh një nga viktimat.

Mënyra më e mirë për të ditur kush e ka parë profilin tim dhe të qartë se është kurioziteti duke ndjekur opsionet që ju ofron vetë rrjeti social Instagram, pasi në këtë mënyrë të gjitha informacionet do të mbrohen. Në fakt, nuk ka nevojë të vendosni të dhëna shtesë që mund të jenë të dyshimta. Platforma është përgjegjëse për të azhurnuar me ata që janë në kërkim të zgjidhjes së dyshimeve, por nga ana tjetër mbron gjithashtu të gjithë njerëzit që disi preferojnë të mbeten anonimë ose vetëm të kalojnë në profilin tuaj çdo rast. Në secilën prej këtyre rasteve Instagram synon të plotësojë çdo nevojë të të gjithë përdoruesve të saj.

 

 

 

 

 

 

 

 Ju gjithashtu mund të jenë të interesuar:
Bleni ndjekës
Letra për Instagram për të prerë dhe ngjitur

CreativeStop*
Zbulo në internet*
IK4*
MyBBMeMima*
Përpunoje *
mini manual*
Një Si të Gjithçka Rreth Teknologjisë
Tarabou*
Shembuj NXt*
GamingZeta*
Lava Magazine*
LlojiRelax*
biblioteka e mashtrimeve*
ZoneHeroes*
Nosbi* Lajme
LlojiRelax*