Si të keni pëlqime në Tik Tok Mësoni tani!

Tik Tok është një rrjet social i quajtur më parë Musical dhe si në çdo platformë dixhitale, ndërveprimi i tij i vazhdueshëm dhe i qëndrueshëm midis përdoruesve të tij është një pjesë thelbësore e punës së saj, ai është gjithashtu një pjesë thelbësore e rritjes së llogarive të pjesëmarrësve të saj.

Për të qëndruar aktiv dhe për të zhvilluar profilin tuaj brenda rrjeteve sociale të zgjedhura, duhet të keni shkëmbim dhe bashkëjetesë, dhe duke marrë një qëndrim të shkathët dhe energjik për të promovuar aktivitetin kolektiv në rrjet, me siguri do të keni një mundësi të madhe për të rritur ndjekësit tuaj.

Sa më profesionale të jetë prania juaj në rrjetet sociale, ju mund të gjeneroni një strategji më të mirë në mënyrë që të arrini audiencë të ndryshme dhe nga ana tjetër mund t’i drejtoni përdoruesit e interesuar të rishikojnë kanalin tuaj Tik Tok, në mënyrë që të rrisni trafikun në llogarinë tuaj .

Metodat për të marrë më shumë pëlqime dhe ndjekës në aplikacionin Tik Tok.

Kujdesuni për profilin tuaj

Ju duhet të krijoni një profil personal që është tërheqës, por gjithashtu i qartë dhe mbi të gjitha konciz. Profili juaj është vitrina juaj, është ai që flet për ju, dhe lloji i përmbajtjes që ju origjinoni.

Me një profil tërheqës dhe të mrekullueshëm, ju mund të tërheqni interesin e njerëzve që vizitojnë dhe shikojnë profilin tuaj për herë të parë. Theksoni identitetin tuaj, përpiquni të nënvizoni atë që mund t'ju dallojë nga të tjerët, por kini kujdes që të mos përhapet shumë.

Përdorni HASHTAGS

Ju duhet të përdorni hashtags (etiketat) që krijojnë trende për videot tuaja. Shfrytëzoni në maksimum këto hashtag dhe këngët që janë në krye të renditjes për momentin, pasi vetë sistemi përfshin videon tuaj me ritmin e hashtags.

Për më tepër ju mund të prodhoni video që kanë të bëjnë me etiketat aktuale dhe më të njohura, dhe t'i jepni një përdorim nëntitull të shtuar në llogarinë tuaj.

Ndonjëherë disa përdorues bëjnë sfida virale duke përdorur hashtags, kjo do të ishte një mundësi luksoze, të cilën nuk duhet ta humbisni për të bërë videon tuaj që mund t'ju vendosë përpara shumë njerëzve.

Videot origjinale mund të jenë ndryshimi

Mundohuni të përtërini duke bërë videon tuaj, origjinaliteti mund t'ju katapultojë në Tik Tok. Për të bërë një video origjinale është thelbësore që të keni dy gjëra: talent dhe besim, nëse po, mos hezitoni ta bëni videon tuaj me përmbajtje origjinale.

Ka shumë përdorues që bëjnë video të sinkronizimit të buzëve, kjo nuk është mënyra, të dalloheni dhe të dalloni veten nga përdoruesit e zakonshëm, duhet të përdorni talentin tuaj, bindjen tuaj, sigurinë tuaj, për të krijuar diçka origjinale.

Për më tepër, përdoruesit më prestigjioz dhe rrjedhimisht më të njohurit e Tik Tok, bënë emrin e tyre dhe parashikuan falë furnizimit të përmbajtjes origjinale të materialit të ekspozuar.

Zgjidhni mirë tingujt e videos suaj

Një tjetër çelës për të zgjeruar shanset tuaja për të marrë ndjekës, është që ju të keni sukses të përdorni tinguj më të përshtatshëm për videon tuaj.

Zgjedhja e një perde të mirë muzikore për videon tuaj Tik Tok është thelbësore, dobia e shqisave na detyron që thjesht të shikojmë dhe dëgjojmë një video, asnjë sens tjetër nuk ndërhyn (erë, shije ose prekje), prandaj zgjedhja e sfondit është thelbësore muzikor që shoqëron imazhe interesante, tërheqëse, origjinale.

Tik Tok ka shumë tinguj fotografi të disponueshëm në bibliotekën e tij, por ju jeni ata që duhet të tregoheni të kujdesshëm, të plotë dhe të bëni zgjedhjen më të përshtatshme për nevojat tuaja ose të përdorni tingullin tuaj fotografik dhe të shtoni një plus në videon tuaj.

Cilësia e videove

Cilësia e lartë në videot tuaja është thelbësore. Nëse ju pëlqen popullariteti dhe dëshironi të fitoni famë, ju duhet të bëheni një përdorues që ngarkon video qesharake, unike, inovative, por mbi të gjitha që kanë cilësi të rezolucionit të patejkalueshëm, të edituara mirë dhe pa dështime teknike, aq më të mira janë videot tuaja, ata do të jenë më të njohur dhe do të keni më shumë vizita.

Nuk është thelbësore të përdorni kamera profesionale, nëse nuk mund ta përballoni atë mund ta përballoni, por nëse keni qasje në një më të mirë, përdorni atë. Dhe sigurohuni që sinkronizimi i videos me muzikën në sfond, mos lejoni që zhurma të fitojë hapësirë ​​dhe përparësi muzikës, pasi shpërqendron shikuesin.

Numri i videove sinonim i qëndrueshmërisë

Ngarko videot e tua në mënyrë të rregullt, të paktën një herë në ditë, ka shumë përdorues në këtë platformë telematike dhe disa prej tyre ngarkojnë disa video në ditë, në mënyrë që sa më shumë video të ngarkoni, ju rritni shanset për të parë shikues dhe si pasojë pasuesit.

Por mos harroni të kontrolloni cilësinë përpara se të postoni videot tuaja. Kjo është mënyra se si praktika më e mirë është që të krijoni një model të lansimit të videove të sistematizuara, në një orar të rregullt dhe sasinë, në mënyrë që të mund të shkaktoni një lloj pritjeje sipas cilësisë së prodhimeve tuaja, dhe pa dyshim duke insistuar, ndjekësit tuaj Ata do të rriten me shpejtësi.

Përkushtuar para shikuesve tuaj

Mbani angazhimin për ndjekësit tuaj, pasi që ky angazhim vendos tonin dhe bazon bazat e rritjes së bazës tuaj të tifozëve, por pasi të jenë në rritje të mprehtë, duhet të hidhni një vështrim më të afërt në profilet e njerëzve që bëjnë sikur të ndjekin ty

Përfitoni nga mundësitë për të konsoliduar atë mbështetje, për shembull, duke iu përgjigjur komenteve tuaja në lidhje me videon tuaj, madje mund të arrini tek audienca juaj të shikojë videot e tyre, të komentojë dhe të marrë pjesë në përmbajtjen e tyre.

Komentet e veta dhe të palëve të treta

Komentoni videot e përdoruesve të tjerë. Hulumtoni përdoruesit e tjerë që bëjnë video që ju mund të kornizoni brenda llojit tuaj audiovizual, veçanërisht ato që kanë standarde të larta të krijimit dhe shënojnë një performancë të mirë, madje edhe video që kanë më shumë ndjekës se ju, që mund t'ju japin drita, udhëzime.

Komentoni në videot e tij se ata që kanë më shumë ndjekës janë të sigurt për të parë komentet tuaja, por që nëse mashtrim, dinak është të bëni komente tërheqëse dhe tërheqëse.

Përdorimi i platformave sociale

Nëse jeni aktiv në platformat sociale dhe përdorni kanale të tjera të mediave sociale, përveç Tik Tok, promovoni përmbajtjen tuaj mbi to, mund të ndani trailerin e videove tuaja në Instagram, Youtube, Twitter, ndër rrjetet e tjera.

Jepni një përshkrim të qartë dhe të paqartë se kush jeni dhe llojin e videos që ju pëlqen të ndani. Për më tepër, ju mund të kërkoni nga ndjekësit tuaj të ndajnë përmbajtjen tuaj.

Puna bashkëpunuese në Tik Tok

Mos harroni të bashkëpunoni me njerëz të tjerë. Mos gabo të kërkosh një person që ka 50 mijë ndjekës të bashkëpunojnë me ty nëse ke vetëm 200 fansa, të gjesh përdorues me një rang të ngjashëm me tuajën, të filloni të punoni së bashku dhe të kërkoni njerëz të tjerë që prodhojnë video me tema të ngjashme, të ngjashme , drejtuar në të njëjtin objektiv,

Për të njëjtin lloj auditori si ju dhe fansat tuaj. Publiku juaj do të mahnitet nëse mund të regjistroni video me njerëz të tjerë që ata ndjekin.

Përfundim në Tik Tok

Jini novatorë, të ndryshëm, unikë dhe ofroni argëtim me cilësi të lartë teknike dhe përmbajtje për ndjekësit tuaj, gjithmonë përpiquni të ofroni gjëra të reja për audiencën tuaj. Aplikacioni Tik Tok Ai ju prezanton me një gamë pothuajse të pafundme të opsioneve të redaktimit të muzikës dhe videove, të cilat do t'ju lejojnë të shprehni lirshëm dhe pa krijime talentin tuaj.

Ju duhet të mbani në mend se prodhimi i videove të shkëlqyera nuk është i mjaftueshëm për të mahnitur publikun, duhet të jeni të zgjuar kur ripërdorni mjetet që ju lejojnë të jeni të njohur me njerëzit.

 Ju gjithashtu mund të jenë të interesuar:
Bleni ndjekës
Letra për Instagram për të prerë dhe ngjitur

CreativeStop*
Zbulo në internet*
IK4*
MyBBMeMima*
Përpunoje *
mini manual*
Një Si të Gjithçka Rreth Teknologjisë
Tarabou*
Shembuj NXt*
GamingZeta*
Lava Magazine*
LlojiRelax*
biblioteka e mashtrimeve*
ZoneHeroes*
LlojiRelax*