Stalkers në Instagram

Nëse nuk e keni dëgjuar shprehjen Stalkear, ose keni Instagram Stalkers, ne do t'ju tregojmë se çfarë është. Shtë një fjalë mijëravjeçare, e cila përdoret për të emëruar të gjithë ata njerëz që na spiunojnë përmes rrjeteve sociale. Ne kemi qenë të gjithë stalkers në një moment. Pra, në spanjisht, kërcitja do të ishte diçka si thashethemet në mënyrë virtuale, ose spiunimi në rrjete.

Të kesh një shtytje ose të kesh një shtytje gjatë moshës në Instagram është një punë e etur. Ndieni diçka prej tyre, i kërkoni, shkoni te fotot e pushimeve të tyre në Korfuz në 2010 me tezen dhe rrudhat kur ju pëlqen një foto e tetë viteve më parë. Shumica kanë në një moment, dhe ka të ngjarë që po ju ndodh tani. Të ngacmoheni në Instagram mund të jetë lajkatare ose thjesht i mërzitur, por nëse jeni kurioz nëse po ju ndodh, këtu janë pesë shenja që keni stalkers në Instagram.

Kush janë stalkers tuaj në Instagram?

Epo, me siguri, ju e dini: ish-të janë më stalkët. Dhe nëse jeni ish, me siguri keni stalked si ish-shoqen, ashtu edhe të dashurën tuaj të re.

Gjithashtu, bashkëpunëtorët që janë konkurrues dhe duan të shohin se çfarë bëni në kohën tuaj të lirë dhe dëshironi të dini, nga sëmundshmëria, ose ne nuk e dimë pse, çfarë ju bën të jeni ashtu siç jeni.

Shefat e tu mund të të mashtrojnë. Dhe nëse jeni shef, punonjësit tuaj. Ashtu sikur të jeni mësues, studentët tuaj do të jenë stalkers tuaj në Instagram dhe të gjitha rrjetet tuaja sociale.

Partnerë dhe miq që nuk i shohim më.

Dhe, armiqtë e harkut. Njerëzit që na urrejnë për ndonjë arsye, ose që kanë një mani të vogël për ne. Me siguri edhe ju e keni bërë atë.

E gjithë kjo për të pasur ndjenjën se ne kontrollojmë jo vetëm jetën tonë, por edhe jetën e të tjerëve. Se ne e dimë se ku janë njerëzit që kanë rëndësi për ne dhe pse jemi pak të sëmurë, dhe na pëlqen të shohim edhe nëse nuk korrespondon me ne ose na bën të sëmurë.

Prandaj, nëse jeni budalla, pyesni veten nëse është vërtet e nevojshme të spiunoni, pse e bëni atë, cilat janë arsyet. Me siguri do të shihni gjëra që nuk ju bëjnë të ndjeheni aq mirë sa mendoni.

Si të dini kush ju spiunon?

Nëse jeni me përvojë me aftësitë tuaja stalking, tani është koha të pastroni aftësitë tuaja stalking. stalking.  Ne ju themi se kush mund të jetë duke fjetur. Ndërsa mund të jetë e vështirë të dallosh nëse dikush ka krijuar një llogari të rremë, siç raporton kjo histori e BBC, mënyra më e mirë për t'u siguruar nga njerëzit që nuk i njeh dhe që po të ngacmojnë është ta bësh veten privat. Sidoqoftë, nëse doni të dini se cilët nga miqtë tuaj, familja ose interesat e mundshëm të dashurisë po zvarriten në faqen tuaj dhe sa shpesh, këto teknika mund t'ju ndihmojnë.

1. Shikuesit e historisë në Instagram

A jeni intriguar ndonjëherë nga urdhri i shikuesve në historinë tuaj në Instagram? Epo, ndërsa Instagram ka thënë zyrtarisht se nuk ka logjikë në rend, raporton Babe, një përdorues i Reddit  ka dhënë një teori mjaft bindëse se pse kjo mund të jetë e rëndësishme për të ditur se kush janë ndjekësit tuaj në Instagram. Ata zhvilluan një eksperiment në të cilin një mik sigurohej që të vizitonte shumë shpesh faqen e një shoku tjetër. Ja, ata shpejt u ngritën në krye të listës së shikuesve. Rastësia? Në të vërtetë, mbase jo.

2. Stalkers Instagram, aplikacioni.

Mënyra më e mirë për të arritur stalker-in tuaj në vend është të shkarkoni aplikacionin  Ndjekës Plus për Instagram  , të cilat mund të gjenden në dyqanin tuaj të aplikacioneve. Ai merr vlerësimet më të mira nga të gjitha aplikacionet e këtij lloji (shumica e rishikimeve të tij janë 5 yje në iTunes) dhe, më e mira nga të gjitha, është falas. Kjo do të thotë që nuk do të duhet të shpenzoni asnjë qindarkë për të parë se kush e shikon profilin tuaj, pasi aplikacioni përcakton se si çdo përdorues bashkohet me llogarinë tuaj.

3. Instagram privat: shmangni stalkers tuaj në Instagram

Ky kërkon një farë angazhimi, por ju mund të bëni një mënyrë për të zbuluar se kush po ju ndjek dhe për të hequr qafe ata. Heqja e faqes tuaj të vjetër në Instagram mund të mos jetë aq e keqe, pasi do të fshijë të gjitha përvojat dhe fotot tuaja që fshiheni akoma së bashku. Gjithashtu, duke krijuar një llogari të re private, do të shihni të gjithë njerëzit e çuditshëm që nuk i rezistojnë dot një ndjekjeje dhe duan të jenë të etur për përmbajtjen tuaj të ëmbël.

4. Eksperimentoni me këtë aplikacion të ri. 

Aplikimi i ri në treg,  Instareport , ka një numër të mirë të njerëzve që flasin, përfshirë Buzë e Australia. Faqja thotë se aplikacioni supozohet se do t'ju "tregojë kohën" që ndjekësi juaj e pa fotografinë tuaj, kështu që ju mund të kontrolloni se kush ka një të huaj të çuditshëm në orën 3 të mëngjesit, si dhe të shihni se kush nuk ju ndjek.  Kendi  dëshmon.

5. Durim, miq të stërholluar.

Kontrollimi i Stalkers në Instagram mund të jetë shumë më i lehtë në të ardhmen jo shumë të largët. si  Tech Crunch raportuar në janar, Instagram po fillonte të testonte alarme të ekranit për histori. Kjo do të thotë që kush bën fotografi dhe i ruan ato për historinë e tyre më vonë nuk do të mbetet pa u vënë re. Në përputhje me  Tech Crunch Nëse kjo është kështu, nuk do të njoftoheni kur të kapet kapja e historisë suaj, por mund të shihni shikuesit tuaj dhe të shihni një imazh të vogël të kamerës pranë kujtdo që ka menduar se do ta bëjnë. Ruajeni këtë për më vonë.Ju gjithashtu mund të jenë të interesuar:
Bleni ndjekës
Letra për Instagram për të prerë dhe ngjitur

CreativeStop*
Zbulo në internet*
IK4*
MyBBMeMima*
Përpunoje *
mini manual*
Një Si të Gjithçka Rreth Teknologjisë
Tarabou*
Shembuj NXt*
GamingZeta*
Lava Magazine*
LlojiRelax*
biblioteka e mashtrimeve*
ZoneHeroes*
LlojiRelax*