Si ta vendosni iPad në gjumë

Blini ndjekës! Vendosja e iPad në gjumë Gjeneratat e reja të iPad-ve mund të zgjasin mjaft kohë me një karikim të vetëm të baterisë, por kjo mund të mos jetë e mjaftueshme për një ditë të plotë. Tutoriali ynë do t'ju tregojë se si të ndryshoni cilësimet e iPad për ta bërë atë të flejë më shpejt. Një nga mënyrat… lexoni më shumë

Si të krijoni një listë rënëse në Excel 2010

Blini ndjekës! Si të krijoni një listë rënëse në Excel 2010 Një fletëllogaritëse me shumë gabime shtypi mund të jetë e vështirë për t'u punuar, prandaj është e rëndësishme të reduktohen këto gabime. Një listë rënëse është një mënyrë efikase për ta menaxhuar këtë. Tutoriali ynë do t'ju tregojë se si ta shtoni atë në tabelën tuaj Excel. Krijimi … lexoni më shumë

Si të ndryshoni ngjyrën e një tabele në Word 2013

Blini ndjekës! Si të ndryshoni ngjyrën e një tabele në Word 2013 Microsoft Word ka një numër të madh opsionesh për të kontrolluar pamjen e objekteve në dokumentin tuaj. Kjo vlen edhe për tabelat që krijoni. Tutoriali ynë do t'ju tregojë disa mënyra për të rregulluar ngjyrat e kufirit të tabelës dhe… lexoni më shumë

Pse Excel vazhdon të ndryshojë numrat e mi në data?

Blini ndjekës! Pse Excel vazhdon të ndryshojë numrat e mi në data? Ndonjëherë mund të futni të dhëna në një nga qelizat tuaja Excel vetëm për të zbuluar se Excel e ka konvertuar atë numër në një datë. Kjo mund të jetë zhgënjyese dhe pothuajse me siguri po pyesni veten: “Pse Excel vazhdon të ndryshojë numrat e mi në data? Për fat të mirë,… lexoni më shumë

Si të krijoni një lidhje thirrjeje WhatsApp në iPhone ose Android

Blini ndjekës! Si të krijoni një lidhje thirrjeje WhatsApp në iPhone ose Android WhatsApp është një nga shërbimet më të mëdha të mesazheve të çastit në botë. Është shërbimi kryesor që përdoret për thirrje audio dhe video në vende të ndryshme. Me këtë në mendje, kompania po bën vazhdimisht shtesa dhe përmirësime në shërbim. … lexoni më shumë

Si të përdorni komunitetet WhatsApp në iPhone

Blini ndjekës! Si të përdorni komunitetet WhatsApp në iPhone A e keni gjetur ndonjëherë veten në një situatë ku ju është dashur të menaxhoni dhe transferoni mesazhe midis grupeve të shumta në WhatsApp? Mund të jetë një proces i lodhshëm, pasi ekziston një probabilitet i lartë që përdoruesit të transmetojnë mesazhe të pasakta ose të padëshiruara. … lexoni më shumë

Si të çaktivizoni modalitetin e vëllimit të ulët të të dhënave në iPhone 11

Blini ndjekës! Si të çaktivizoni modalitetin e volumit të ulët të të dhënave në iPhone 11 iPhone juaj ju ofron shumë mënyra argëtuese për të konsumuar përmbajtje. Mund të luani lojëra, të lexoni artikuj, të shikoni video dhe shumë më tepër. Por nëse përvoja juaj ndikohet nga modaliteti i të dhënave të ulëta, udhëzuesi ynë më poshtë mund t'ju tregojë se si ta çaktivizoni atë. Si… lexoni më shumë

Si të përdorni aplikacionin Apple Translate në një iPhone

Blini ndjekës! Si të përdorni aplikacionin Apple Translate në një iPhone Për gjuhëtarët udhëtues si unë, aplikacioni Translate në iPhone është gjithmonë i dobishëm. Me përditësimin e ri iOS 16, aplikacioni përfshin veçori të reja që e bëjnë më të lehtë përdorimin. Pra, le të shohim se si të përdorni aplikacionin Translator në iPhone tuaj. gjuhët... lexoni më shumë

Si mund të rris madhësinë e aplikacioneve në iPad tim?

Blini ndjekës! Si mund të rris madhësinë e aplikacioneve në iPad tim? Ekrani i iPad-it është pak më i madh se ai i iPhone, duke e bërë atë të preferueshëm për të parë video, për të lexuar libra ose thjesht për të shfletuar ueb. Por nëse keni vështirësi në gjetjen e aplikacioneve që dëshironi sepse nuk mund të shihni… lexoni më shumë

Si të aktivizoni ose çaktivizoni 5G në iPhone tuaj

Blini ndjekës! Si të aktivizoni ose çaktivizoni 5G në iPhone tuaj 5G ofron shpejtësi më të shpejta me vonesë më të ulët, më pak ndërhyrje, mund të shërbejë më shumë pajisje dhe ofron efikasitet më të madh të përgjithshëm se paraardhësi i tij. Në këtë artikull, unë do t'ju ndihmoj të kuptoni se si të aktivizoni dhe përdorni 5G në iPhone tuaj. Çfarë janë iPhone… lexoni më shumë

Si të eksportoni emaile në USB në Outlook 2013

Blini ndjekës! Si të eksportoni emailet në USB në Outlook 2013 Nëse dëshironi të jeni në gjendje të punoni me të dhënat e Outlook në një aplikacion tjetër ose dëshironi të kopjoni emailet tuaja, mund të kërkoni një mënyrë të thjeshtë për ta bërë këtë. Për fat të mirë, Outlook ka një mjet që ju lejon të importoni dhe… lexoni më shumë

Si të shikoni një skedar Kalendari Google në Excel

Blini ndjekës! Si të shikoni një skedar kalendari Google në Excel Google zakonisht i ofron të dhënat në një format që është në përputhje me aplikacionet e tjera. Mund të keni zbuluar tashmë se mund të ngarkoni skedarë Docs në Word ose skedarë Sheets në Excel, por mbështetja nuk është e kufizuar në aplikacionet e produktivitetit nga… lexoni më shumë

Si të eksportoni kontaktet e Outlook 2013 në Excel

Blini ndjekës! Si të eksportoni kontaktet nga Outlook 2013 në Excel Informacioni i kontaktit që keni në llogarinë tuaj të Outlook mund të jetë i dobishëm në shumë fusha të tjera. Por mund të mendoni të kopjoni dhe ngjitni manualisht ato të dhëna ose t'i rifusni ato kur dëshironi t'i përdorni atje. Për fat të mirë, ekziston një mënyrë më e shpejtë për ta bërë këtë duke eksportuar... lexoni më shumë

Si të çaktivizoni Siri në AirPods: 3 mënyra të shpjeguara

Blini ndjekës! Si të çaktivizoni Siri në AirPods: 3 mënyra të shpjeguara Siri mund të dëgjojë, të përgjigjet dhe të bëjë gjëra edhe me AirPods. Kur konfiguroni Siri për AirPods tuaj, mund të keni aktivizuar Siri pa e kuptuar dhimbjen e kokës që mund të shkaktojë. Nëse keni kërkuar një mënyrë për ta çaktivizuar këtë... lexoni më shumë

Si të përdorni aksesin në Google Drive

Blini ndjekës! Si të përdorni hyrjen në Google Drive Një nga gjërat më të mira të një llogarie Google është se të gjitha aplikacionet dhe shërbimet e ndryshme që përdorni përfshijnë një hyrje në llogarinë Google. Kjo do të thotë që mund të përdorni gjëra të tilla si Google Maps dhe Google Docs pasi të jeni identifikuar në... lexoni më shumë

Si të hiqni shenjën e dollarit në Google Sheets

Blini ndjekës! Si të hiqni shenjën e dollarit në Google Sheets Kur i keni të gjitha të dhënat në një fletëllogaritëse, mund të vendosni se është koha për ta formatuar. Fletët e Google zakonisht bëjnë një punë të mirë për të identifikuar se çfarë lloj të dhënash janë në qelizat tuaja dhe formatimin e tyre… lexoni më shumë

Si të bllokoni YouTube në iPhone 11

Blini ndjekës! Si të bllokoni YouTube në iPhone 11 Shumë aplikacione të iPhone mund të jenë një humbje e madhe e kohës. Ndoshta një nga mënyrat më të mira për të kaluar ditën është me aplikacionin YouTube. Ka aq shumë përmbajtje dhe aq shumë larmi sa nuk do të mërziteni kurrë atje. Megjithatë, mund të jetë problem... lexoni më shumë

Si të ndryshoni emrin e pikës së nxehtë në një iPhone

Blini ndjekës! Si të ndryshoni emrin e pikës së nxehtësisë në një iPhone Nëse ju është dashur ndonjëherë të hyni në internet nga laptopi ose tableti juaj kur nuk keni qenë të lidhur me Wi-Fi, me siguri keni dëgjuar për një hotspot personal. Krijoni një rrjet pa tel dhe lejoni pajisjet tuaja të tjera të lidhen me internetin në… lexoni më shumë

Si të theksoni në Photoshop CS5

Blini ndjekës! Si të theksoni në Photoshop CS5 Nëse diçka duket se mungon në një pjesë të imazhit tuaj, ose nëse keni një objekt ose vizatim në kanavacë që duhet të dallohet më shumë, mund të jeni përpjekur të kuptoni se si të nënvizoni një përzgjedhje në Photoshop . Megjithëse mjeti që duhet të përdorni nuk është i dukshëm, ka… lexoni më shumë

Si të gjurmoni porositë në aplikacionin Wallet në iOS 16

Blini ndjekës! Si të gjurmoni porositë në aplikacionin "Portofolin" në iOS 16 Për të gjurmuar porositë në internet duke përdorur aplikacionin "Portofolin", do t'ju duhet një iPhone me iOS 16 ose version më të ri. Apple ID është regjistruar në pajisjen tuaj. Me iOS 16, mund të shikoni historinë tuaj të transaksioneve, të shikoni dhe gjurmoni… lexoni më shumë

Si të përdorni dhe konfiguroni një fletë të përbashkët në një iPhone në iOS 16

Blini ndjekës! Si të përdorni dhe konfiguroni një fletë të përbashkët në një iPhone në iOS 16 iOS 16 ofron disa mënyra për të ndarë foto, skedarë dhe më shumë. në një gamë të gjerë aplikimesh. Lista juaj e përbashkët përditësohet automatikisht në bazë të veprimeve tuaja. Nga ana tjetër, për të lehtësuar ndarjen, mund ta konfiguroni në iPhone tuaj. Kështu që … lexoni më shumë

Ndalim Krijues
IK4
Zbuloni në internet
Ndjekës në internet
përpunoje lehtë
mini manual
një si të bëni
ForumPc
LlojiRelax
Revista Lava
çrregullt
bibliotekë mashtrimesh
ZoneHeroes